Зустріч глави області з Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні.

28 Вересня 2018

Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні разом із делегацією прибув на Міжнародний економічний форум, що відбудеться у Харкові вже завтра. Із головою області Юлією Світличною вони обговорили реалізацію існуючих спільних проектів.

Сьогодні на Харківщині разом з японською стороною реалізується низка програм. Вони стосуються енергозбереження, енергоефективності та енергозаміщення. Крім того, налагоджено співпрацю в питаннях забезпечення медичних установ Харківщини сучасним обладнанням.

Юлія Світлична, голова Харківської обласної державної адміністрації 

Та ініціатива посольства, яка була вами виражена і сьогодні ви приїхали на чолі із поважною делегацією для нас, як для регіону дуже важлива. Адже ми дякуємо вам за ту довіру, яку ви виражаєте і за ті можливості, які ви надаєте Харківській області.  З 2016 року експорт харківських підприємств збільшився майже на 50% до Японії. Це надає нам ще більшої впевненості в тому, що потенціал до кінця не розкритий, що в нас є можливості для активізації наших двосторонніх відносин.

Японська сторона зацікавлена також і  в співробітництві у сфері ІТ-технологій та залученні харківських спеціалістів до роботи у Японії. За словами посла, проблемою є лише мовний бар’єр.  Щоб вирішити це питання, у одному з харківських вишів вже започаткували курси японської мови. Під час зустрічі Шігекі Сумі розповів і про спільний проект «Турбоатома» та компанії «Toshiba» щодо розробки ядерної турбіни.

Шігекі Сумі, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні

Ця нова розробка з ядерних систем. Вона стосується не тільки внутрішнього ринку України, вона буде розрахована на те, щоб йти на експорт в інші країни.

Учасники зустрічі висловили сподівання, що цьогорічний міжнародний економічний форум дасть можливість реалізувати ще більше спільних проектів. Очільниця області також висловила надію, що японська сторона долучиться до створення нового онкоцентру. Зокрема, це стосується забезпечення закладу найсучаснішим обладнанням та устаткуванням.

Юлія Світлична, голова Харківської обласної державної адміністрації

Цього року ми запровадили низку проектів із японською стороною.  Домовилися про те, що будемо продовжувати програми, які нададуть змогу розвитку освітнім та науковим ідеям наших громадян. І, безумовно, ті проекти, що впроваджує Японія, в цілому в Україні, будуть розповсюджуватися на територію Харківської області. Тільки комплексний підхід може допомогти розвивати нашу державу. Працюємо далі, працюємо на результат.

Юлія Котелевська, Дмитро Поздняков.