ЗНО: для випускників шкіл та абітурієнтів починається гаряча пора

ЗНО: для випускників шкіл та абітурієнтів починається гаряча пора
16 Травня 2018

Для випускників шкіл та абітурієнтів починається гаряча пора. Наближається проходження зовнішнього незалежного оцінювання якості освіти, разом з цим і підсумкова атестація. Потім вступна кампанія, яка має цього року також свої особливості.

Цього року рекордна кількість заявок на проходження ЗНО, говорить заступник голови області Анатолій Бабічев. Більше двадцяти тисяч бажаючих – з них лише половина це випускники шкіл, інша частина – люди, які з різних причин не мали змогу отримати вищу освіту після 11 класу, але вирішили зараз. Є навіть люди, які вийшли з місць позбавлення волі. Стартує ЗНО вже 22 травня, триватиме до 13 червня. Як вже говорилося, ЗНО з іноземної мови матиме особливості, воно проходитиме у вигляді аудіювання. Держава на такі цілі виділила мільйон гривень – прилади для аудіювання вже встановили у пунктах тестування.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Все повністю перевірено, попрацювали інструктори, 80 % обладнання встановлено, воно є у школах. 20 % встановимо в найближчий тиждень , я хочу сказати, що тут місто Харків сам на сам не залишиться, і за пропозицією губернатора ми передали державну субвенцію на ці цілі до міста Харкова.

Цього року вперше тестування ЗНО проходитимуть діти з вадами зору. Для них харківські спеціалісти розробили методичні матеріали – завдання зі шрифтом Брайля.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Особи з порушенням зору цього року можуть проходити ЗНО з використанням надрукованих підручниками шрифтом Брайля. Це саме методисти педагоги розробили на базі Харківського обласного ліцею для дітей з вадами зору – інтернату імені Короленка.

Щодо вступної компанії, то цього року вона стартує 12 липня і продовжиться до 26. Зарахування йтиме до 30 вересня. Абітурієнт може подавати документи аж на 4 спеціальності.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Цього року кожен абітурієнт може подати заяви на 4 спеціальності в 7 закладів. Ви заходите до свого власного кабінету, налаштовуєте – і всі бали йдуть саме в ці навчальні заклади.

Останній дзвоник традиційно відбудеться 25-26 травня, і випускні свята 23-24 червня, зазначив Анатолій Бабічев.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков