ЗНО-2019 – які особливості

17 Січня 2019

В Україні триває реєстрація на пробне ЗНО. У які терміни можна зареєструватись на пробні тести та на основну сесію ЗНО і які особливості цьогорічного зовнішнього незалежного оцінювання знань – дізнавались наші кореспонденти.

Зареєструватись на пробне ЗНО можна до 31 січня включно. Для того, щоб це зробити, абітурієнт повинен заповнити анкету з сайту Регіонального центру ЗНО і відправити її у цю установу поштою. Вартість пробного тестування на Харківщині цьогоріч не змінилась, вона є найнижчою в Україні – і складає 132 гривні – розповіли у Регіональному центрі оцінювання якості освіти:

Олександр Сидоренко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти   

Якщо на конверті, який ми отримаємо з реєстраційними документами, стоятиме штемпель уже лютим місяцем, навіть якщо це буде перше лютого, ми вже не зможемо, на жаль, провести реєстрацію, тому що нам саме 31 січня треба зупинитися для того, щоб встигнути порахувати кількість учасників, кількість предметів, хто які обрав, щоб підготувати відповідні завдання для типографії, для пунктів зовнішнього незалежного оцінювання.

Щороку все більше дітей хочуть перевірити себе на пробному ЗНО. Цьогоріч абітурієнти також реєструються активно. На сьогодні вже з понад 12 з половиною тисяч цьогорічних випускників 3 тисячі зареєструвались на пробні тести. У Регіональному центрі нагадують – участь у пробному ЗНО не обов’язкова:

Олександр Сидоренко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти 

Кожен абітурієнт може скласти 2 пробних тести. 16 березня ми виділяємо окремий день для української мови і літератури, яка є обов’язковим предметом для всіх абітурієнтів для вступу на всі, незалежно від обраного фаху, на всі спеціальності. А 23 березня абітурієнт має можливість обрати один із усіх інших предметів, крім української мови і літератури.

За останні два роки абітурієнти найчастіше обирають для пробних тестів після української мови та літератури історію. Пробне тестування буде проведено у тих місцях, де зазвичай проходить основна сесія ЗНО.

Олександр Сидоренко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти 

У тому і полягає сутність і зміст пробного оцінювання, щоб абітурієнт не тільки відчув процедуру, не тільки ознайомився зі структурою тестового завдання, а він узнав дорогу до того пункту, де він може пройти тестування. Щоб він відчув всю цю процедуру, щоб він вивчив інфраструктуру внутрішніх приміщень.

Протягом трьох днів після здачі ЗНО їх учасник зможе, зайшовши на свою сторінку в інтернеті та увівши свої варіанти відповідей – такі, які він дав, виконуючи тести, побачити свої оцінки:

Олександр Сидоренко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти 

Перша оцінка – по 200 бальній шкалі – це та, яка використовується при вступі до вищих навчальних закладів. Друга оцінка – це буде по 12 бальній шкалі – та, якою оцінюється Державна підсумкова атестація. Оцінка ця реально зорієнтує абітурієнта на рівень його готовності до складання тестів ЗНО на даний день на даний момент. Вона  точно йому покаже – по яких розділах того чи іншого предмету в нього є якісь прогалини або потрібна додаткова робота.

Що стосується основної сесії ЗНО, то відмінностей у процедурі немає ніяких. Немає відмінностей і стосовно предметів – кожен  абітурієнт зможе скласти тести щонайбільше з 4 дисциплін.

При цьому – кажуть у Регіональному центрі оцінювання якості освіти, цьогоріч є певні відмінності у Державній підсумковій атестації.

Олександр Сидоренко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти 

У цьому році абітурієнт одночасно з проходженням зовнішнього незалежного оцінювання, одночасно отримуватиме три оцінки за Державну підсумкову атестацію. Тобто тим самим ми позбавляємо школу від клопоту проведення ДПА, по-перше, по-друге, ми забезпечуємо об’єктивну, прозору, неупереджену оцінку за атестат, тобто за Державну підсумкову атестацію.

Учні ПТУ і студенти коледжів складатимуть тести, які зарахують як ДПА з двох предметів, і з третього предмету отримуватимуть оцінку у своєму навчальному закладі.

Реєстрація на основну сесію ЗНО розпочнеться 5 лютого і триватиме до 18 березня. Цьогорічне тестування пройде з 21 травня по 13 червня:

Олександр Сидоренко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти 

Хочу наголосити  і нагадати тим абітурієнтам і їх батькам, які ще не оформили паспорти своїм дітям, що це треба зробити обов’язково і терміново, інакше будуть проблеми при проходженні ЗНО, просто кажучи,  ми просто не зможемо зареєструвати. Тому наявність паспорта на момент реєстрації обов’язкова.

Термін дії сертифікатів залишається незмінним– з іноземної мови будуть дійсними сертифікати цього і минулого років, що стосується всіх інших дисциплін, то для вступу до вишів прийматимуть сертифікати за 3 роки. Здати тести у додаткову сесію ЗНО зможуть тільки ті абітурієнти, які, зареєструвавшись на основну, не зможуть пройти її з поважних причин.

Ірина Дергоусова, Віктор Сєріков.