Зловмисника, якого підозрюють у спробі підірвати екс-розвідника Збройних Cил України, заарештували

13 Січня 2020

Зловмисника, якого підозрюють у спробі підірвати екс-розвідника Збройних Cил України, заарештували.  Нагадаємо, 9 січня правоохоронці затримали колишнього нацгвардійця. За даними прокуратури, на замовлення російських спецслужб зловмисник готував умисне вбивство одного з екс-командирів розвідпідрозділу батальйону ЗСУ. Вбити чоловіка планувалося прямо в його будинку, за допомогою саморобної вибухівки. Після затримання зловмисника вибухівку знищили прямо у дворі будинку. У суді представники прокуратури області просили для чоловіка тримання під вартою без права внесення застави, оскільки підозрюють зловмисника у скоєнні особливо тяжкого злочину.

Олег Максюк, прокурор відділу прокуратури Харківської області

Це частина 1 статті 263 «Незаконне зберігання зброї»  та частина 2 статті 115 «Замах на вбивство». За версією слідства, мотивом було отримати гроші за вчинення відповідних протиправних дій за вбивство військовослужбовця.

Підозрюваний скористався конституційним правом не давати показань у суді. На думку захисника, тримання під вартою – надто суворе покарання, тож адвокат просив цілодобовий домашній арешт із носінням електронного браслету.

Дмитро Циплицький, адвокат

Остання позиція, яка погоджена з клієнтом – певні події мали місце, але викладені однобоко, виключно з точки зору слідства, не враховують реальні обставини справи і всі пояснення, які плануємо надати, тому в тій редакції і з тієї правової кваліфікації він не визнає свою провину.  Та перша легенда про вибухову речовину, набої, що когось підірвати хотів – вона не відповідає тому, що викладено у документах.

Прокуратура клопотала про закрите засідання суду.

Олег Максюк, прокурор відділу прокуратури Харківської області

Існує ряд свідків – судом оголошуватись буде протоколи негласних слідчих розшукових  дій, які не мають бути розголошувані засобами масової інформації.

Київський райсуд задовольнив клопотання прокуратури. Два місяці зловмисник залишатиметься під вартою.

Оксана Кириченко, Марія Зайцева.