Житло для дітей-сиріт. На Харківщині триває реалізація програми Президента

31 Серпня 2018
Ще двоє дітей-сиріт отримали власні однокімнатні квартири у Чугуєві. Ключі від помешкань, їх новим власникам, передав заступник голови обласної державної адміністрації Анатолій Бабічєв.
 
Ключі від нових однокімнатних квартир сьогодні у Чугуєві отримали двоє дітей, що були позбавлені батьківського піклування. Владислав Кузнєцов виховувався в спеціалізованій школі-інтернаті «Ліцей «Правоохоронець». Тетяна Судакова  – вихованка дитячого будинку сімейного типу.
И Танечке вручаем ключи, пожалуйста. И Владиславу. И я надеюсь, что у вас в жизни всё получится.
Нині Владислав навчається у Харківському Національному університеті внутрішніх справ. Тетяна – студентка Харківського машинобудівного коледжу. Обидва гарно навчаються. А тепер ще і мають власне житло.
 
Тетяна Судакова, вихованка дитячого будинку
Когда сказали, что дают квартиру, конечно, очень обрадовалась. Потому что есть свое жилье, есть куда вернуться. Очень рады.
Житло було придбано державним коштом. Адже наш регіон отримав субвенцію на придбання соціального житла для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також приміщень для дитячих будинків сімейного типу.
 
Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації 
Це ініціатива Президента України, яка почала реалізовуватися минулого року, вперше за роки Незалежності. Коли у грудні місяці ми отримали перші 11 мільйонів на придбання 16 об’єктів саме для дітей сиріт. Наступну субвенцію ми отримали вже у 2018 році – 21 мільйон гривень. І оці дві квартири були придбані в місті Чугуєві за рахунок коштів державної субвенції.
Нагадаємо, у травні Юлія Світлична вручила ключі від нових квартир у Пісочині семи дітям-сиротам. Дво- та трикімнатні квартири  були на той момент вже повністю готові до заселення мешканців.
Юлія Світлична – голова Харківської облдержадміністрації 
Эта программа работает у нас второй год подряд. Впервые за все существование и Независимость Украины, государство повернулось лицом к людям и осуществляет государственные гарантии.
Ще у травні цього року позитивно оцінив  реалізацію програми із забезпечення житлом дітей-сиріт, саме на Харківщині, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.
Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України 
Я в цілому задоволений  не лише реалізацією соціальних проектів, а в цілому задоволений роботою, як Прем’єр-міністр, головою області Юлією Світличною, я вважаю, що вона є на своєму місці , я бачу абсолютну відповідальність з точки зору  тих завдань, які покладені. Що стосується економіки та реалізації інфраструктурних проектів, – ми сьогодні, чи не вперше,  забезпечуємо житлом дітей-сиріт, які виходять у доросле життя, але одна справа – просто забезпечити, а інше – зробити це з душею, тож те, як це реалізовується в Харківській області з минулого року, викликає повагу.
Більша частина коштів була розподілена між районами області на попередній сесії Харківської облради. На сесії, яка відбулася вчора – 30 серпня, було розподілено решту коштів . Так, по одній квартирі придбають в Ізюмському, Нововодолазькому, Валківському районах і Малинівській об’єднанні територіальній громаді. По дві квартири – в Первомайському, Вовчанському, Шевченківському районах. Крім того, буде придбано два помешкання для дитячих будинків сімейного типу в Харківському і Дергачівському районах.
 Юлія Котелевська, Віктор Сєріков.