Жителі віддалених районів області просять не закривати медичні заклади

25 Лютого 2020

Жителі райцентрів Харківської області просять не закривати медичні заклади. З першого квітня в Україні запрацює оновлена медична реформа – деяких спеціалістів будуть звільнювати, а відділення – закривати.

Жителі сільських районів Харківщини побоюються, що можуть залишитися без лікарень. Люди не знають, що чекає на їхні медичні заклади, коли їх переведуть на нову модель фінансування.

Если у нас не будет реанимации и хирургии – люди просто вымрут. Я приведу пример на себе – буквально в октябре мне было плохо и если бы не было хирургии и реанимации, меня бы до Краснограда не довезли.

Згідно  закону, до квітня лікарні мають підписати контракти із Національною службою здоров’я України. У медзакладах, які не зможуть цього зробити, будуть скорочувати персонал та закривати відділення. Люди кажуть, що дістатися лікарень у сусідньому районі їм буде важко та дорого.

Микола Козаков, житель Сахновщинського району

У Сахновщину найняти машину 200 гривень заплатити треба, щоб звозили. А в Красноград – так це вобще… а в Кегичівку ще більше – 300. Це в кого є машина, той з’їзде, а в кого нема…

Юлія Світлична, депутатка Харківської обласної ради

Надзвичайно важливо перед тим, як робити реформу, послухати людей. Якщо ти хочеш реформувати і зміни, то ці зміни повинні бути, але зміни на краще, а не робити все, щоб погіршити або ускладнити життя людей. Саме про це говоримо з людьми і саме це являється найголовнішою проблемою, яку озвучують в усіх селах і по всіх громадах.

Розказали жителі Харківщини й про інші проблеми. Так, у Зачепилівському районі, в селі Леб’яже люди скаржаться, що місцевий клуб не ремонтувався капітально понад 50 років. Раніше за обласні кошти в населеному пункті встановили дитячий майданчик, вуличне освітлення та поміняли водонапірну вежу, а ось клуб потребує негайного оновлення.

Ігор Тимченко, житель Зачепилівського району

Если фундамент был шириной сантиметров 60, то сантиметров 40 его сейчас только осталось. Он обсыпается и снаружи, и внутри. Нужно укреплять фундамент. Здесь мы сами не в состоянии решить эту проблему.

Світлана Сухомлин, Дмитро Поздняков.