Жителі Солоницівки намагаються встановити світлофор

26 Лютого 2020

Жителі Солоницівки вже кілька років домагаються, щоб на дільниці дороги, що розділяє школу та зупинку автобуса, встановили світлофор. Вже зроблений проект на його реалізацію втім, світлофор на дорозі так і не з’явився.

Марина Ніколаєнко, жителька смт Солоніцівка

Я живу в частном секторе и мне надо каждый день переходить дорогу, ребенок мой идет в школу и ей тоже нужно переходить дорогу утром и вечером. Перейти дорогу практически невозможно. Есть водители, которые пропускают пешеходов, а есть которые просто едут себе – ему надо в город. А мне нужно, чтоб мой ребенок мог безопасно перейти дорогу.

Марина Ніколаєнко – одна з активісток, яка вже кілька років бореться за те, щоб на трасі Харків – Суми, яка проходить, зокрема, через Солоницівку встановили світлофор. Ця дільниця дороги, розповідає жінка, дуже небезпечна. Тут постійно стаються аварії за участі пішоходів. Та найстрашніше те, що дорогу тут постійно вимушені переходити діти, які йдуть до школи.

Марина Ніколаєнко, жителька смт Солоніцівка

Половина детей, которые учатся в этой школе, кто-то приезжает с других поселков, кто-то идет просто с дому с частного сектора. И ему нужно утром перейти дорогу и вечером перейти дорогу после школы. А потом еще и какие-то кружки в темное время суток.

На проблему людей довгий час ніхто не звертав уваги, поки у 2018 році вони не пішли на радикальний крок – перекрили трасу та заблокували проїзд транспорту.

Дмитро Грінвальд, житель смт Солоніцівка

В прошлом году в ноябре поставили нам эту штуку. Наверное, она немного улучшила ситуацию, но опять же нужен светофор с кнопкой, чтобы дети могли подойти, нажать и перейти. Потому что не все машины останавливаются на этом месте.

Пообіцяла допомогти вирішити проблему людям тодішній губернатор області Юлія Світлична.

Дмитро Грінвальд, житель смт Солоніцівка

Область нам пообещала 6 миллионов на этот светофор, но потом власть поменялась, и денег нет.  Наш поссовет инициировал проект, выделил почти 700 тысяч и уже этим летом проект был готов.

У сільській раді говорять, проект, дійсно, розроблений та втілити його в життя власним коштом сільрада не може.

Это у нас дорога выходит со школы. Это участок школы, прилегающая территория – улица Пушкина. И вот сам светофор. Чтоб его сделать – нужно сделать ограду, ставить заборчики полностью, остановку переносить автобусную, знаки устанавливать. То есть, тут очень много работы. Участок такой очень сложный.

Олександр Завалій, заступник голови Солоніцівської сільської ради

У нас денег таких нет на светофор. Светофор – это очень большие деньги стоит. На тот день, когда проекты были головы – это около 7 миллионов. Такую сумму мы не сможем на светофор выделить.

На сьогоднішній день Солоницівська сільська рада подала проект до обласної адміністрації та чи будуть виділені кошти на його реалізацію поки невідомо. Тим часом місцеві налаштовані вже найближчим часом звернутись до нового керівництва області з питанням «коли їх діти нарешті зможуть безпечно перетинати трасу по дорозі до школи».

Юлія Котелевська, Віктор Сєріков.