Жителі Красноградського району намагаються привернути увагу до проблем маленьких селищ

26 Лютого 2020

Жителі Красноградського району Харківської області намагаються привернути увагу до проблем маленьких селищ.

Село Соснівка – одне з маленьких сіл Красноградського району. Його населення складає всього 473 людини. Проблеми людей, які мешкають у таких невеликих населених пунктах прості, але вкрай важливі – дороги, доступність медичних послуг, високі тарифи на комунальні послуги, освіта і можливість працювати на власній землі.
У Соснівці люди кажуть – в них завищені тарифи на газ, тож, стає все складніше вести господарство.

Степан Литвин, житель Соснівки

Болюче на селі, для наших людей: люди, які працювали….газ у нас проведений з 1982-83 року. Ми пользуємось газом, який у нас в полях 2 кілометри, хоча нам держава дає його і каже –  «Ви получаєте із Польщі». Ну зачем нам обманивать, коли ми бачим, де стоїть у нас розподільна станція. Труби наші. Люди траншеї сами рили. Люди оплачували газ… ті, що до дому підходять.

Про проблеми із опаленням говорить і те, що зібралися люди у місцевому клубі, що взагалі не опалюється. Тим не менш, жителі приходять сюди і взимку – послухати музику, пограти  у настільні ігри, поспілкуватися, але роблять це у верхньому одязі. У приміщенні замінені вікна, оновлено спорядження, а от опалювати нічим – дорого.

Село Петрівка дещо більше – тут  майже 2000 жителів. Але їхній Будинок культури також стоїть холодним. Крім того, місцеві кажуть, наразі страждає вся соціальна сфера.

Олена Варенко, жителька Петрівки

Проблем у нас тут багато – і наш Будинок культури, і школа, підприємства наші. Лікарня тоже ж.. ви чули, що в зубного врача в нас там немає кімнати, а хотілося б, бо до нього всі їздять.

Село Наталине Красноградського району – ще більше, в ньому мешкає майже 4 тисячі населення. Люди жаліються на розбиті внутрішні дороги та тротуари, багато несправних світлофорів, занедбана річка Берестова та поганий водопровід. Крім того, рік тому у селі за ініціативи депутатки обласної ради Юлії Світличної було впроваджено програму «Енергія світла» з освітлення вулиць маленьких містечок. Жителі кажуть, ліхтарі є, а от лампочок  останнім часом немає.
Наразі люди звертаються до Юлії Світличної аби бути почутими у своїх проблемах. Депутатка взяла всі озвучені питання на контроль та пообіцяла сприяти у їх вирішенні.

Юлія Світлична, депутат Харківської обласної ради

Всі ці питання, безумовно, вислухаємо, жодне питання не залишиться поза увагою і здебільшого ті питання, які стосуються вирішення на державному рівні, теж будемо брати до уваги і будемо робити все, аби виправдати довіру людей. Це питання, які турбують людей і якими люди обурені – це платіжки і драконські витрати щодо житлово-комунальних послуг, це реформа по землі, яку люди не сприймають і я проти цього. Це закриття або скорочення медичного персоналу і повністю анулювання усіх надбавок для медиків у деяких районах.

Ольга Сітковська, Дмитро Поздняков.