Жителі кількох селищ неподалік Харкова вийшли на акцію протесту через свавілля перевізника

13 Вересня 2021

Жителі кількох селищ неподалік Харкова вийшли на акцію протесту через свавілля перевізника  та  бездіяльність обласної влади.  У ситуації розбирались кореспонденти «Вечірніх новин».

Селища Березівське та Курортне знаходяться на скажімо так «незручному» маршруті для перевізника.  На віддаленій від основної траси дорозі, мало зупинок і пасажирів не так багато, як на інших напрямках.  Проте, для місцевих жителів – це єдина можливість дістатися не тільки Харкова, а й інших  суміжних населених пунктів.

місцеві жителі

Автобус этот, только этот. Пересичне рядом. Сколько оно – 3 километра? Кто пойдет три километра, тротуаров нет. Да еще не по селу, а вот так вот в поле там. И одна остановка сколько? 10 гривень?

Місцеві скаржаться – перевізник скасував всі пільги для пасажирів.  Крім того, збільшив інтервал між рейсами, посилаючись на економічну невигідність маршруту. Хоча ще кілька років тому подібних нарікань не виникало.  За часів каденції Юлії Світличної на посаді голови Харківщини, обласна адміністрація створювала всі  умови, аби мешканці селищ не знали проблем. Перевізнику надали можливість за тендером заключити контракт, згідно програми обласної адміністрації, де кошти йому компенсуються за рахунок інших маршрутів, щоб не зазнавати збитків.

Вікторія Сугоняко, староста Березівського старостинського округу Солоницівської селищної ради

У березні 2018 року, коли ще губернатором Харківської області була Юлія Олександрівна Світлична, в неї в підпорядкуванні був відділ, що опікується транспортом, щоб забезпечити отакі села, як наші, сполученням. Вони почали обслуговувати наш маршрут. Тобто в цей період вони виконували всі умови, що були прописані у договорі з ХОДА.

 

За каденції Юлії Світличної на посаді керівника області, пріоритетним питанням було  створення  для мешканців сіл та селищ таких умов, які б не поступалися якості життя у місті. Тож, у Березівському та Курортному проблем не було, поки не змінилася обласна влада.

Вікторія Сугоняко, староста Березівського старостинського округу Солоницівської селищної ради

Трьома автобусами. Кожний автобус, тобто, перерва між рейсами становила 40 хвилин. Це було доволі зручно. Жителі і відпочиваючі у санаторіях могли користуватися і було комфортно. Також діяв пільговий проїзд для всіх категорій громадян, як це прописано у Законах України.

Олександра Давиденко, місцева жителька

Ну, два года, два з половиною ми їздили, безкоштовно. А от тоді стали нас ущемлять в наших правах.

Угода з облдержадміністрацією є чинною і донині. Проте прописаних в ній правил вже ніхто не дотримується, адже нинішня  обласна влада ситуацію не контролює і права пасажирів, пересічних жителів області, захищати чомусь не береться.  Люди, тим часом, за їхніми словами, потерпають від зухвалого ставлення водіїв та свавілля перевізника.

місцева жителька

Ця жіночка заслуживает на бесплатный проїзд? Постоянно. 10 гривен с нее. Один только родитель не взял гроши, сказал, идить, бабушка. А так она ездит платить, у нас раз в месяц в санаторий. И все время платит гроши. И совести у них нет брать с нее гроши. Ладно я, а она с костилем, еле залазит.

Ніна, місцева жителька

Ще буває, тільки бачить, що пожиленька людина піднімає ногу на підніжку, він зразу ж закриває двері. З 1 вересня до 31 травня діти мають пільги. Вони ними не користуються. Дуже багато діток у нас звідси.

Проблему намагалися вирішити на місцевому рівні. Але для  укладання угоди  з громадою, щодо компенсації за обслуговування  пільговиків, перевізник має надати перелік певних документів та звітів. Має, але не надає. Тож  люди стали заручниками  бездіяльності обласної влади, чим користується перевізник. 

Олександра Давиденко, місцева жителька

 Я їздила і в обладміністрацію, мені казали, що вони нічим не можуть помогти. То, що нема управи на цього перевізника, хто він? Кому ми платимо гроші за проїзд? Кому він плате налог, податки? Кому він плате? Він їзде по нашій дорозі.  Він держе в гаражі свій автобус, кому він плате? Білети не дають.

Альтернативи  у місцевих немає. Змушені користуватися послугами перевізника або ходити пішки.

місцеві жителі

Другого варианта у нас нет, понимаете? Другого рейса нет. Ни автобусов, ни маршруток больше нет. Электрички там тоже так сократили, что в 6 часов утра, не каждый пенсионер дойдет до 6 часов утра. Потом большой перерыв. А назад, как ехать? И продукты, у нас же здесь немного магазинов. Ни базарчиков таких нет. Что-то дешевле пенсионер хочет купить, что-то разнообразнее. – А в больницу. Я уже не говорю про одежду у нас не купишь в Берминводах. Анализы, а лекарства. То есть мы здесь, как на отшибе каком-то. На необитаемом острове.

Жителі селищ поблизу санаторію Бермінводи у відчаї і чекають на вирішення їх питання, адже досі обласною адміністрацією не було вжито ніяких дій або компромісних пропозицій з організацією перевезень.

Еліна Бардакова, Євген Серіков