Жителі Харківщини перекрили дорогу, вимагаючи зниження тарифів на комуналку

22 Лютого 2021

Під Харковом жителі області цими вихідними вкотре перекривали дорогу. Вимоги ті ж самі – врегулювати тарифну політику в державі, аби вартість комуналки відповідала прибуткам українців. Більше того, люди намагаються домогтися відкритого обґрунтування такої вартості послуг.

Ця автомагістраль веде з Харкова до Сум. Жителі Пересічного кожні вихідні  впродовж місяця перекривають дорогу, аби привернути увагу представників влади до своєї біди. Люди вимагають пояснень – чому вартість транспортування газу, наприклад, збільшилася в рази? Жителі  Пересічного зверталися із цим запитанням до газорозподільного підприємства,  проте відповіді не отримали.

Ілля житель, с. Пересічне 

Нічого не пообіцяли, сказали – це конфіденційна інформація, от я плачу 2 гривні за транспортування газу, от тоді дайте мені тисяч 10 конфіденційно, от чого ми добиваємося, щоб ми розуміли, за що ми платимо. Ми повинні платити, тільки за роботу, як каждий человек, ви виконуєте свою роботу, ви отримуєте, так само за газ, транспортування, ми повинні платити за те, що хто то нам робить, а то взяли з неба 2 гривні і сказали – по Шмигалю.

Люди не в змозі платити за такими тарифами. Накопичуються борги. Проте комунальні служби не цураються позбавляти людей газу навіть у морози.

Марина, жителька с. Пересічне 

Приїхали, зайшли в двір, мама була дома, начали по дворі ходити, мама провела, і сказали: «Ми вам перекриваємо газ», перекрили і уїхали, в хаті холодно, дитина під 5 одіялами укривала.

Людям приходять платіжки за місяць на оплату комуналки по 7 тисяч.

Ірина, жителька с. Пересічне

А в нас зараз кошик пожиточний який? Наша влада – Зеленський – наш гарант повинен забезпечити умови проживання. За 2500 я смогу заплатити, я повинна  отримувати пенсію достойну, а не ходити з протягнутою рукою.

Проти таких тарифів, що є на сьогодні налаштовані всі українці, проте готові про це говорити одиниці, мовляв, інші бояться.

О, це я не знаю, чого вони не виходять, сидять з вікон, виглядають, бояться, ну а чого ж боятися.

Що робити далі,  люди не знають, проте налаштовані рішуче, у разі, якщо влада їх не почує, готові їхати на акції протесту до Києва.

Анна Почапська, Макс Артамонов