Журнал «Фокус» опублікував рейтинг ста найвпливовіших жінок України

19 Жовтня 2018

Журнал «Фокус» опублікував рейтинг 100 найвпливовіших жінок України. Голова Харківської облдержадміністрації Юлія Світлична посіла п`яте місце у загальному рейтингу і перше – в категорії “Керманичі”.

Народний депутат, лідер «Батьківщини»  Юлія Тимошенко, Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко, дружина Президента України  Марина Порошенко, нардеп та представниця Президента у Верховній Раді Ірина Луценко та голова Харківської області Юлія Світлична – такий вигляд має перша п’ятірка найвпливовіших жінок України. Цікаво, що очільниця Харківщини, хоча і регіональний лідер, втім, дуже впливовий і популярний.

“Юлія Світлична залишається єдиною в Україні жінкою-керівником області, до того ж наймолодшою на цій посаді. Її популярність в регіоні не викликає сумнівів: відповідно до опитування, проведеного цьогоріч низкою соціологічних служб, 67 відсотків жителів Харківщини підтримують голову облдержадміністрації” –  саме так пояснює високі позиції у рейтингу глави області редакція видання.

Укладачі рейтингу вважають, – популярність Світличної закономірна, оскільки вона вважає за краще не відсиджуватися в кабінеті, роздаючи завдання заступникам, а регулярно їздить по області та спілкується з владою на місцях та жителями області.

“Цінують молоду керівницю і політичні лідери держави – Президент Петро Порошенко та Прем`єр-міністр Володимир Гройсман сходяться на думці, що Світлична досягла значних успіхів на цій посаді. Про позитивні зміни у регіоні також неодноразово висловлювались посли різних країн”.

Визначаючи лідерів рейтингу, експерти не оминули увагою знакову для Харківщини подію — 10-й Міжнародний економічний форум, який відвідали 600 учасників із 35 держав, на заході були підписані контракти на  суму майже 6 мільярдів гривень.

Рейтинг складала редколегія журналу «Фокус» за участі експертів з питань політики, економіки, суспільного життя та культури. Претенденток оцінювали за п`ятьмя критеріями: можливість впливати на ухвалення державних рішень і громадську думку, бізнес-впливовість, особиста популярність і родинні зв`язки.

Катерина Махова.