Жіночий Гран-Прі Європи з регбі-7, що вихідними відбувся у Харкові – завершився

22 Липня 2019
Жіночий Гран-Прі Європи з регбі-7, що вихідними відбувся у Харкові –  завершився. В турнірі брали участь команди з 12 країн –  України, Франції, Уельсу, Англії, Шотландії, Ірландії, Італії, Бельгії, Польщі, Іспанії та Нідерландів. Подробиці далі.
Для Українських регбістом гран-прі виявився невдалим, проте, це дебют  на такому престижному турнірі.
 
Ольга Суркова, капітан жіночої збірної України  з регбі-7 
По сравнению с Францией если они в десятом классе, то мы в первом. У них развитие давно, очень быстро, оперативно, зрелищно, это профессионалы  с нами играли, а мы любители.
Між тим Ольга певна, що  досвід, отриманий в іграх з кращими збірними Європи, стане стимулом у майбутніх іграх. Вперше Європейська федерація регбі надала Україні право приймати чемпіонат Європи з регбі-7 серед жінок. За право проведення Гран-прі в Україні змагалися Київ, Львів, Одеса та Харків. Але завдяки розвиненої міської інфраструктури, наявності спортивної бази, яка відповідає сучасним вимогам для проведення змагань такого рівня та активної позиції спортивної спільноти, саме Харків здобув право приймати найсильніші команди Європи.  
 
Роман Биков, президент федерації регбі в Харківській області 
Это интересное и весомое Европейское событие. По результатам первого тура определились команды и здесь проходят заключительные игры.
Щодо українського регбі, то у порівнянні з іншими країнами-учасниками, нашим регбісткам є до чого прагнути, між тим саме Харківщина є столицею українського регбі.
 
Роман Биков, президент федерації регбі в Харківській області 
Все команды, которые в Харькове обладатели кубком и чемпионы Украины.  Харьков – регбийная столица, все кубки берёт Харьков. Поддержка области, на самом деле, колоссальная, без этого нам было бы сложно развиваться.
Представники Європейської федерації регбі дали високу оцінку організації турніру. Все пройшло чітко і без затримок.
 
Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації 
Другий етап чемпіонату Європи з регбі -7 серед жінок це важлива подія до якою обласна адміністрація разом з федерацією готувалася дуже довго. Був створений організаційний комітет на чолі з головою області Юлією Світличною. СКЛ. Віримо, що спорт буде приносити перемоги не лише в змаганнях, а й для всієї Харківщини. Харківська область активно інвестує у спорт, створює спортивні майданчики, за декілька років більше 100 майданчиків, це і футбольні поля, штучні гімнастичні майданчики, будуються в кожній ОТГ і звичайно ФОКи, програма по їх будівництву започаткована Юлією Світличною.
Тому не виключено, що  Харків може і надалі розраховувати на проведення міжнародних матчів і великих турнірів.
 
Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації 
Для Харківщини дуже важливі всі змагання, що відбуваються, адже це популяризація здорового образу життя та спорту та популяризація Харківщини. Залучення інвестиції в туризм, і чим більше в нас будуть гостей, тим більше буде економічного розвитку нашою країни і Харківщини.
Гран-прі Європи з регбі-7 – це щорічна європейська першість серед жінок з 2003 року, яка є кваліфікаційною до чемпіонату світу з регбі-7 та Олімпійських ігор. 
 
Анна Почапська, Євген Сєріков