Жінка, яка народила недоношену дитину, бореться за свої права

4 Травня 2020

Історія жінки, яка народила недоношену дівчинку і стала боротися  за свої права. Втім на обласному рівні жінці не допомогли.  Породілля каже, що пологові будинки не забезпечені необхідними ліками та матеріалами, тому її просили  купити для лікарні навіть  медичні рукавички та  шприци. Крім того, жінка  одразу не змогла отримати бебі-бокс з необхідними речами для дитини, що гарантує держава.

12 березня переселенка з Донецької області Ірина народила донечку в обласному перинатальному центрі. Дівчинка, яку назвали Сонею, з’явилась на світ передчасно – на шостому місяці. Її вага була трохи  більше 900 грамів.

Ірина Короленко 

Лежали вместе в больнице, а потом меня выписали, а ребенок остался в реанимации. В реанимации требовали деньги на врачей лично – на перчатки, на воду, которая должна быть у них. Я не работаю сейчас, я сама с Донецка – переселенка, получаю пособие и на эти деньги приезжаю сюда и покупаю смесь,  памперсы, больше тратить деньги я не готова, их перчатки стоят 500 гривен, я лучше добавлю 100 гривен и куплю две банки смеси. А на это должны быть деньги у государства.

Їздити кожного дня до лікарні  Ірина не має можливості, живе вона у Мерефі, через карантин немає транспортного сполучення з Харковом.  Грошей також недостатньо, щоб  купувати у лікарні все що потрібно. Аби захистити свої права та вимагати належне від держави,  Ірина  звернулася до депутата Мереф’янської міської ради Олександра Тищенко, який написав звернення до голови обласної державної адміністрації Олексія Кучера.

Олександр Терещенко, депутат Мереф’янської міської ради 

Він навіть не відповів, а відповів директор Департаменту охорони здоров’я  Іванніков, а мав відповісти голова області, а він проігнорував.  Мені відповіли, що нічого не має в  лікарні. Коли я зателефонував на гарячу лінію в Міністерство охорони здоров’я, мені сказали дослівно – що вони там у вас брешуть. Всім цим лікарня забезпечена, тим більше – діти. Наші можновладці ігнорують свої службові зобов’язання.

На сьогодні дитина Ірини  знаходиться вже не в реанімації і дихає самостійно, через карантин мати не пускають. Ірина вимагає виконання всіх її прав. Після інтерв’ю Олександр Терещенко разом з Іриною  пішли  до керівництва лікарні, аби розібратися, чому в закладі немає медичних препаратів та приладів, які гарантовано виділені державою, натомість заплатити за це просять пацієнтів, більше того, на обласному рівні вирішення цього питання ігнорують – каже Терещенко.

Анна Почапська, Макс Артамонов.