Земельні ділянки для Захисників України

23 Серпня 2018

Сто п’ятдесят шість військовослужбовців, які приймали участь у бойових діях на Сході країни, отримали земельні ділянки. Проекти землеустрою їм видали сьогодні у Головному управлінні Держгеокадастру. Далі розкаже Юлія Котелевська.

Роман Кобашний показує врожай зі свого поля. Нині він – голова фермерського господарства, а ще три роки тому служив у зоні АТО. Повернувшись із армії, чоловік скористався можливістю отримати земельну ділянку. Трохи згодом почав брати в оренду ділянки інших військовослужбовців. Нині Роман обробляє майже 70 гектарів землі.

Роман Кабашний, учасник АТО

Вернулся домой, чем-то нужно заниматься. Занялся тем, что умею, что нравится.  Было у меня на тот момент два пая – дедушкин и бабушкин, начал заниматься. В 16-м году весной уже присоединились хлопцы, побратимы. Оформили и на них начали дальше обрабатывать.

Сьогодні ще понад  150 учасників військових дій отримали земельні ділянки. З них тридцять відсотків – для особистого селянського господарства, всі інші – під індивідуальне садівництво.

Євгеній Оберемок, начальник Головного управління Держгеокадастру в Харківській області

Сьогодні це і Чугуївський район, і Вовчанський район, це і Харківський район. Змішано, це не єдиний масив. Це садове товариство в Чугуїві, у Вовчанську це ОСГ і Харківський район – також там садівництва.

За чотири роки, що тривають військові дії, їх учасникам було  видано понад 11 тисяч дозволів на отримання земель. Нині у власність отримано понад  7 тисяч ділянок.

Марк Беккер, перший заступник голови Харківської обласної державної адміністрації

Зі свого боку, Харківська обласна державна адміністрація, управління державного кадастру робиться все, щоб кожен воїн мав отримати земельну ділянку у власність. Ми підкреслюємо, що це невеличкий подарунок, це обов’зок – отримати і ми його зробили якомога швидше.

Серед тих хто отримали земельну ділянку, і мати загиблого бійця Олега Поповича. Жінка розповідає, її син служив у зоні АТО з 2015 року. Загинув  на День Незалежності України 27 серпня 2016 року.  Йому було лише 32 роки. У Олега залишилася 13-ти річна донька. Саме вона у майбутньому і стане власником цієї ділянки.

Зоя Попович, мати загиблого учасника АТО

Я тепер живу тільки нею, бо вона схожа на батька. Така ж білокура, гарна дівчинка. Я хочу щиро, щоб всі повернулися хлопці додому, до своїх діточок, до своїх матерів.

Наказ про передачу у власність земельної ділянки – це 90% від загального оформлення землі. Учасникам АТО залишилося лише отримати свідоцтва на право власності.

Юлія Котелевська, Євген Сєріков.