Завод, який виробляє і постачає харківським лікарням кисень, призупиняє свою роботу

20 Жовтня 2021

Завод, який виробляє і постачає харківським лікарням кисень, призупиняє свою роботу мінімум на 10 днів. Тим часом, Харківщина продовжує посідати лідируючі місця в антирейтингу швидкості розповсюдження Ковід-19.
Впоратися із ситуацією, що склалася, Харкову допоможе Запоріжжя, – місто подарує кисень для харків’ян, хворих на Ковід. Докладніше – в наступному сюжеті.

Підприємство Elme Messer Gaas, де виробляють кисень і постачають його в лікарні Харківської області, в найближчі дні тимчасово припинить діяльність і закриється на позапланові роботи. Завод не працюватиме щонайменше протягом 10 днів.

Для Харківщини, яка продовжує посідати перші місця в антирейтингу з розповсюдження коронавірусної хвороби, такий несподіваний поворот є критичним, адже кисень є одним із найважливіших елементів у порятунку життів людей. Окрім коронавірусу існують ще багато інших випадків, коли кисень є життєво необхідним для породіль, людей з хворобами серця та інші. Крім того, вже більше тижня, як  Харків мав перейти до «червоної» зони карантину і таким чином, хоча б трішки розвантажити медичні заклади. Але міська влада нехтує життям людей і усіма засобами намагається втримати місто у «помаранчевій» зоні, адже «на носі» вибори нового мера міста. На допомогу харків’янам прийшло Запоріжжя. Харків уклав договір дарування на поставку кисню від ПАТ “Запоріжсталь”. Згідно з договором, Харкову будуть поставляти необхідну кількість кисню – кілька тонн на добу. Тобто виходить, що у Запоріжжі є кисень, а у Харкові немає.

У лікарні №8 через тиждень плануємо отримати 60 додаткових кисневих точок, в лікарні №18 продовжуємо проводити киснепровід
– йдеться у повідомленні.

Чому у розпал 4 хвилі коронавірусу Харків примудрився зіштовхнутися із такою проблемою, звичайно, не повідомляється. Чому область не була підготовлена заздалегідь до коронакризи – також невідомо. Адже, нині в.о. голови області Олександр Скакун протягом 7 місяців займався подолання наслідків коронавірусу та боротьбою із розповсюдженням хвороби. Тож, як бачимо, результатів його роботи немає. Станом на 20 жовтня в Харківському районі, у тому числі Харкові, зареєстровано 1 046 нових випадків захворювання на коронавірус. Втім, масові скупчення людей чомусь не тільки не забороняють, а ще й заохочують.
Волонтерка Наталія Попова, відома своєю діяльністю у допомозі хворим на Ковід, не припиняє дивуватися абсурдності ситуації.

Наталія Попова, волонтерка

Хотела написать про мое любимое развлечение, доверять чиновникам нашего региона.
Но потом мне позвонили из больницы.

Мама 46-летнего пациента, которого нам вчера удалось госпитализировать с сатурацией 60, раздает билеты в зоопарк по ковидным отделением больницы, где борется за жизнь ее сын.
И да, это ее собственная инициатива.

Відновлення роботи заводу,  який виробляє скраплений медичний кисень і поставляє його в тому числі в лікарні Харківської області, планується 28-29 жовтня.

Світлана Сухомлин