Заступник Міністра юстиції побував у Олексіївській колонії

13 Лютого 2020

Олексіївська виправна колонія, яка останнім часом на слуху, сьогодні працює у штатному режимі. Як живуть засуджені приїхав подивитись заступник Міністра юстиції України Віталій Василик.

Цей чоловік – один із засуджених, який, за його ж словами, брав участь у підготовці бунту. Він не хоче називати свого ім’я та показувати обличчя. Розповідає, потрапив у колонію 2 роки тому за розбій. Перебування тут називає нестерпним.

Засуджений

Били, мучали. Вызывали на 3 этаж, под руки – под ноги. Заматывали в скотч, одевали пакет на голову.  Били так и издевались на протяжении пары часов.

25 колонія Харкова стала відома на всю країну на початку січня. Тоді в установі, за словами керівників колонії, попередили бунт, провели обшук у речах засуджених  та запровадили спеціальний режим.

Сергій Дмитренко, в.о. начальника Олексіївської виправної колонії №25

Була оперативна інформація, що у деяких засуджених є мобільні телефони і був проведений обшук, де були вилучені ці мобільні телефони.

Деякі засуджені звернулись до правозахисників із скаргами на залякування, тиск, катування та вимагання грошей з боку наглядачів. Керівництво колонії називає це нічим іншим, як дискредитацію адміністрації, яка працювала за правилами.

Сергій Дмитренко, в.о. начальника Олексіївської виправної колонії №25

Може, десь хотіли послаблення режиму, щоб і мобільні телефони, і їх воля була. Але є розпорядок дня, якого треба дотримуватись.

Подивитись, як живуть засуджені, до колонії приїхав заступник Міністра юстиції Віталій Василик. Він оглянув приміщення, де засуджені живуть та проводять дозвілля. А також особисто запитав у деяких з них, чи були випадки катувань.

 Катують? – Та нет. Разве мы похожи на замученных? – Бунтари есть? –нет.

Після нетривалої «екскурсії» заступник Міністра заявив: Міністерство юстиції претензій до колонії не має, тому звільняти нікого не буде.

Віталій Василик, заступник Міністра юстиції України

Ця колонія наповнена, тут працює виробництво, за всіма формальними і статистичними показниками у керівництва Міністерства юстиції немає питань. Є багато питань у Уповноваженого з прав людини, правозахисників щодо методів і умов роботи. Але я вважаю, що відповіді на ці питання мають дати правоохоронні органи. Те, що стосується якихось управлінських рішень, наразі я не бачу підстав для того, щоб приймати якісь.

Тим часом, правозахисники наполягають на тому, що у колонії нестерпні умови для перебування засуджених та продовжують бити на сполох. Тож, за заявами правозахисників, Державне Бюро розслідувань та Генпрокуратура порушили  щонайменше 8 кримінальних проваджень щодо ситуації у 25-тій Олексіївській колонії. Розслідування триває.

Юлія Котелевська, Дмитро Поздняков.