Застереження для рибалок – на водоймах Харківщини почав танути лід

8 Лютого 2019

Протягом тижня вдень температура повітря піднімалася вище нуля. На водоймах Харківщини лід почав танути. Проте, деяких рибалок це не зупиняє. Тому рятувальні служби б’ють на сполах  – наразі лід небезпечний.

Олексіївське водосховище – майже центр міста, тут рибалок можна побачити і літом, і взимку. Наразі, за різними оцінками, на водоймах Харківщини лід від 10 до 30 сантиметрів, для безпечного знаходження товщина криги повинна бути не менше 50 сантиметрів.

Анна Почапська, кореспондент

Не дивлячись на тонкий лід, біля десяти рибалок-відчайдух все ж таки вийшли на лід. За словами спеціалістів Державної служби з надзвичайних ситуацій, для них це може закінчитися трагічно.

Поспілкуватися з нами рибалки відмовилися, а знімальна група вирішила не ризикувати життям, бо лід, насправді, дуже тонкий. Цієї зими рятувальниками зі служби з надзвичайних ситуацій було врятовано 6 чоловік. З них – двоє хлопчиків 14 років. Вони гуляли на водосховищі, зайшли на середину водойми, лід почав прогинатися.

Сергій Колосовський, нач. управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНСУ у Хар.обл.

Вони згадали, що їм говорили на уроках, у разі виникнення надзвичайних ситуацій дзвонити «101». У хлопців був мобільний телефон, вони подзвонили, ми прислали рятувальників, і хлопці були врятовані.

Роз’яснювальна робота, яка проводиться у школах, безпосередньо на водоймищах дає свої результати. Люди уважіше ставляться до своєї безпеки. Так, у зимовий період 2014-2015 років загинуло 16 осіб, у 16 – 17-му – 3 особи, у 2017 – 2018-му загиблих не було. На жаль,  цієї зими загинула одна людина на Червонооскільському водосховищі.

Сергій Колосовський, начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України у Харківській області

 Сама жахлива ситуація – це на річках  – де заводі, коли течія промиває лід, провалитися за декілька секунд можна – саме жахливе, що може трапитися, жодного разу, коли відлига декілька днів, на лід, щоб навіть думок не було виходити.

У рибалок завжди має бути з собою жилет та довга мотузка, які у разі виникнення надзвичайної ситуації можуть врятувати життя, – говорять фахівці.  Але зараз товщина льоду небезпечна, й на нього виходити взагалі не можна.

Найбільш критичні періоди – початок зими, коли рибалки виходять на перший лід, і  навесні – з початком льодоходу.

Павло Пономаренко, директор Департаменту цивільного захисту Харківської облдержадміністрації 

У цьому році ми плануємо відновити роботу стаціонарних постів. Зокрема, планується робота по Старому Салтову, по постійному чергуванню оперативно-рятувальної служби. Здійснюється системна робота по облаштуванню пляжів, місць відпочинку, по всім районам і Харкова, і є курси, які готують рятувальників, є спеціальний загін.

При підготовці до осінньо-зимових дощових паводків, льодоходу та весняної повені Харківським регіональним центром з гідрометеорології на гідрологічних постах ведеться спостереження за водним і льодовим режимом на річках області, Печенізькому і Червонооскільському водосховищах – зазначили в обласній державній адміністрації.

Для  ліквідації можливих наслідків льодоходу, повені та паводків, може бути залучено майже тисячу чотириста  одиниць спеціальної техніки, сто тридцять  пересувних дизельних електростанцій,  92 мотопомпи, майже триста  плавзасобів.

Вже розпочата робота щодо огляду гідротехнічних споруд, водопровідних каналів, зливових систем.

Анна Почапська, Макс Артамонов, Віктор Сєріков.