Засідання дискусійного клубу учнівського самоврядування за участі Президента України.

4 Вересня 2018

Президент України Петро Порошенко взяв участь у засіданні дискусійного клубу учнівського самоврядування ліцею “Наукова зміна”, що у Києва. Про що йшлося під час заходу, знає Ольга Сітковська.

Під час дискусійного клубу учнівського самоврядування ліцеїсти  мали змогу поставити Президенту питання, які турбують молодь і отримати прямі відповіді. Так, одним із важливих стало питання, чому в Україні операція Об’єднаних сил досі офіційно не називається війною. Президент пояснив, чому він не ввів воєнний стан.

Петро Порошенко, Президент України

За військовим станом немає виборів, немає діяльності політичних партій, немає вільної преси. Це абсолютно інше життя, яке не притаманне Україні. І для мене було дуже непростим: прийняти це рішення та й ще захистити його перед парламентом. Що ні, ми не запроваджуємо військовий стан, бо цінності демократії для нас не менш важливі, ніж цінності суверенітету. Я вірю, я довіряю українському народові, що ми зможемо пройти ці випробування  без запровадження обмежень демократії.

Крім того, Петро Порошенко наголосив на тому, що український народ наразі бореться не тільки за свою територіальну цілісність, але і за своє право обирати, яким курсом рухатиметься держава надалі.

Петро Порошенко, Президент України

Я пишаюся тим, і щасливий тим, що я є Президентом.  Президентом такого народу, який, з одного боку, показав усьому світу, як боротися із агресором, і як треба поділяти європейські цінності. Бо якщо ми їх позбудемось, чим ми будемо відрізнятися від Росії – нічим. Це є дуже сильною мотивацією нашого руху вперед. Також, я впевнений, що ми разом із вами маємо боротися не тільки за суверенітет, територіальну цілісність,  а й за Незалежність. А Незалежність – це власна церква, розвиток мови, сильна армія, а також ми із вами будемо боротися за демократію, яка є складовою нашої Незалежності.

Глава держави закликав молодь не бути байдужими, і разом боротися за гідне життя і за розвиток України. Президент також попросив школярів написати свої думки щодо майбутнього країни. І пообіцяв – якщо серед них знайдуться гарні ідеї, він озвучить їх із найвищої трибуни світу – перед представниками ООН.

Ольга Сітковська.