За східним календарем 2020-й буде роком щура

28 Грудня 2019

Вже за кілька днів харків‘яни зустрічатимуть новий 2020 рік. Згідно східного календаря, це буде рік щура.

Перші тікають з тонучого корабля, виживають за будь-яких умов, агресивні  та є переносниками низки інфекційних захворювань. Це основні стереотипи, які виникають у більшості людей при згадуванні  про щурів. І справді, аби вирватись із пастки вони можуть перегризти бетон, а щоб вижити – з’їсти та перетравити метал.

Артем Стинка, кіпер сектору гризунів та рептилій

У них очень хорошее обоняние, они могут чувствовать любую отраву, даже если она разбавлена в тысячу раз, они никогда не сьедят ничего отравленного. Крысы очень чистоплотные, они очень любят чистоту.

А ще щури розумні, товариські та готові прийти на допомогу.

Артем Стинка, кіпер сектору гризунів та рептилій

Они могут своим больным сородичам, которые не могут ходить и передвигаться, они могут носить пищу откуда-то издалека.

Вже давно щурів стали одомашнювати. Дехто замість котів та собак, в якості домашніх улюбленців, надає перевагу саме цим гризунам. Щури мають сильний імунітет і вкрай рідко хворіють. А от через брак уваги та товариства ці тварини страждають.

Артем Стинка, кіпер сектору гризунів та рептилій

Они очень социальные животные и если им не уделять внимания, то они могут грустить, это даже может отразиться на их здоровье.

Тож, зоологи радять заводити щурів парами. Проте краще, щоб гризуни були однополими, адже завагітнівши, самка може привести до 15 малят. Що стосується харчування, у цьому щури не перебірливі. Головне, щоб раціон був збалансований та складався переважно зі злакових.

Анастасія Стинка, кіперка сектору гризунів та рептилій

Крысы – всеядные животные, но у них должен быть хороший рацион и хорошее зерно. И, как лакомство, нужно делать им нарезку – яблочко, морковочка – это раз в две недели. И нужен им белок – то ли филе куриное, то ли яичко. Особенность крыс – у них есть норма, они никогда не переедают.

За китайським календрем, саме ці тварини стануть символом наступного року. Тож, якщо ви хочете завести собі вірного маленького друга, відкиньте всі стереотипи та зверніть увагу на щура. І може саме він пренесе вам вдачу у новому році.

Юлія Котелевська.