За кордон – по-новому.

31 Серпня 2018
Зміна правил вивезення дітей за кордон – питання нагальне – кажуть у Головному територіальному управлінні юстиції, оскільки з цього приводу виникало чимало проблемних ситуацій, особливо у жінок.
Напередодні ж вступили у дію нові правила, щодо перетину кордону для дітей, ухвалені Верховною Радою,  
У випадку, якщо місце проживання визначено з одним із батьків і другий, приміром, батько систематично не сплачує аліменти, діє таке правило:
 
Тетяна Єгорова, начальник Головного територіального управління юстиції в Харківській області
У даному випадку, матері при вивозу дитини на лікування, або навчання, до місяця, звісно, їй не потрібно брати дозвіл нотаріальний від батька, вона бере  довідку з виконавчої служби, що він їй винен заборгованість по аліментах від 4 місяців.
 Раніше цей термін повинен був становити не менше 6 місяців. У певних випадках термін несплати аліментів може бути і меншим – 3 місяці. Цей порядок діє, якщо приміром, дитина хворіє, або у дитини є інвалідність, яка підтверджена відповідною медичною довідкою.
 
Тетяна Єгорова, начальник Головного територіального управління юстиції в Харківській області
Мати звертається до Державної виконавчої служби, отримує там довідку і, як зазначив Міністр, що це має бути видано невідкладно при зверненні, ну не більше, ніж 5 днів. Тобто, якщо ситуація, якщо необхідно екстрено, то державні виконавчі служби будуть невідкладно працювати і видавати їх з 9 до 6-ї вечора в свій робочий час, а не в той час, коли саме ведеться прийом громадян.
У випадку ж, якщо батьки розлучені, але немає аліментів, діє інший порядок. 
 
Тетяна Єгорова, начальник Головного територіального управління юстиції в Харківській області
Єдине, що потрібно зробити – повідомити рекомендованим листом одну з сторін, що є наміри вивезти за кордон дитину на оздоровлення чи лікування. чи відпочинок і при перетині кордону пред’явити всі документи, відповідно, та рішення суду, щодо визначення проживання дитини саме з нею, або ним, або висновок опікунської комісії.
 Коли батьки справно платять аліменти, виконують  всі свої батьківські обов’язки після розлучення, той з батьків, який вивозить дитину, повинен повідомити про це іншого з батьків. Звісно, якщо місце його проживання відомо.
При цьому батько чи мати, яка вивозить дитину за кордон має пам’ятати, що треба дотримуватись терміну перебування дитини за межами України – не більше місяця. 
 
Ірина Дергоусова, Віктор Сєріков.