З початку року на Харківщині вигоріло понад 100 гектарів лісів

5 Травня 2020

З початку року на Харківщині вигоріло понад 100 гектарів лісів. У Харківській області діє заборона на відвідування лісів да в’їзд до них автотранспорту. Причина – карантинні заходи та високий клас пожежної небезпеки.

З початку цього року на Харківщині вже сталося 2 тисячі 200 пожеж. Переважна кількість з них – це загоряння на відкритих територіях, у тому числі і у лісах. Великі лісові пожежі рятувальникам довелося гасити у Вовчанському та Краснокутському районах. Лише у Вовчанському районі вогняна стихія випалила близько 10 гектарів. Гасили пожежу 10 відділень на автоцистернах. Була загроза перекидання вогню на населений пункт, розташований у кілометрі від місця, де вирувала вогняна стихія. Тож, була реальна загроза життю людей.

Ігор Лупандін, помічник начальника ГУ ДСНС у Харківській області

Заборонено зараз заходити і в’їжджати в лісові масиви. У першу чергу це відноситься до хвойних лісових масивів, у тому числі і  хвойних лісів, а також листвених лісів.

З настанням теплої погоди клас пожежної небезпеки підвищується. Зараз у Харківській області третій клас пожежної небезпеки. До того ж, загрози додає вітряна погода. За таких умов пожежі розповсюджуються дуже швидко. Крім того, ліси зараз не можна відвідувати і у зв’язку з карантинними заходами:

Ігор Лупандін, помічник начальника ГУ ДСНС у Харківській області

Є групи, які працюють з лісхозами. Туди входять і правоохоронні органи, і наші співробітники, і вже такі випадки, які сталися на першотравневі вихідні дні. У Харківському районі, в одному з селищ в лісу правоохоронні органи разом з нашими співробітниками там були люди, які відпочивали і вони використовували відкрите полум’я, вогонь, вони там спалювали сміття.

Порушникам не вдалося уникнути відповідальності. Правоохоронцями за даним фактом були складені адміністративні протоколи.

Ірина Дергоусова, Дмитро Поздняков.