З кожним роком якість води в Харківській області погіршується

26 Лютого 2020

З кожним роком якість води в Харківській області погіршується. Про це повідомили у Харківському обласному лабораторному центрі. П’ятдесят відсотків води у колодязях не відповідають санітарно-хімічним нормам. Внаслідок її споживання лікарі продовжують реєструватися гострі отруєння у дітей.

Воду в джерелах Володимир з сім’єю набирає майже кожного дня. Вважає її найякіснішою. Не кип’ячену воду, каже, дають навіть немовляті.

Володимир, харків’янин

– Именно по вкусовым качествам, сколько мы с супругой покупаем в супермаркетах, зачастую чувствуется, что вода не приятная – жесткая, с добавлением чего-то. А в двух местах мы берем: в этом источнике, в Саржином яру, и у себя на даче. Стараемся брать только с источника.

– А кипятите ее?

– Нет, и грудному ребенку даем в чистом виде.

На території Харкова знаходиться понад десять джерел нецентралізованого водопостачання. Кожного дня до них приходять сотні харків’ян. А у вихідні – утворюється довга черга.

Любов, харків’янка

– Конечно, лучше и приятнее ее пить, во-первых, чище и пить приятнее.

– Лучше, чем в магазине?

– Даже бутилированная в магазинах – очень плохая вода.

Олександр, харків’янин

Из-под крана у нас тяжелая вода бежит, неприятная. А в магазине, не знаю, не ручаюсь за качество. Так что здесь самая хорошая вода. Здесь и Саржин яр.

Леонід, харків’янин

– Самая лучшая вода – Саржин яр и Подворки – самая лучшая вода. В Саржином яру вообще необыкновенная вода, очень хорошая.

– А вы ее не кипятите?

– Нет, так.

Спеціалісти розповідають, що раніше у джерелах була чиста і безпечна для здоров’я вода. Проте зараз ґрунтові води сполучені з водами поверхневими і несуть в собі деякі забруднення. Фахівці знаходять у них солі важких металів, нітрати та залишки нафтопродуктів. Якість води в джерелах змінюється в залежності від пори року, опадів і ряду інших факторів.

Неля Новіцька, завідувач відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень Харківського обласного лабораторного центру

Імовірність попадання поверхневих забруднень в воду джерел природних – дуже висока. Про це свідчать результати досліджень води в джерелах на території міста Харкова за минулий рік. У нас контролюється 12 джерел і серед них не було жодного, в яких би ми не виявили мікробного забруднення і хімічні забруднення теж трапляється, особливо – в парку «Юність».

Як зазначили в обласному лабораторному центрі, п’ятдесят відсотків води в колодязях на території Харківщини забруднені мікроорганізмами. За санітарно-хімічними показниками кожна третя проба води не відповідає нормі. Ситуацію спеціалісти називають критичною. Майже щороку в регіоні трапляються випадки отруєння дітей нітратами. Фахівці радять варити харчові суміші для немовлят на спеціальній воді з магазину.

Неля Новіцька, завідувач відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень Харківського обласного лабораторного центру

Нітрати – це біч нашого регіону. Дуже він небезпечний для дітей до трьох років. Навіть якщо не виникають випадки гострого отруєння нітратами, то у дитячий організм, в будь-якому випадку, страждає від нестачі кисню в організмі. Вони можуть погано розвиватися, в них можуть виникати проблеми з серцево-судинною системою, верхніх і нижніх дихальних шляхів, може виникати і затримка розвитку.

За даними спеціалістів, якість води з водопроводу за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками з кожним роком погіршується. Щоб вода відповідала нормам на всіх водопроводах необхідно встановити системи очищення.

Ксенія Ручка, Євгеній Карпенко.