З 25 жовтня у обігу з’явиться 1000-ти гривнева банкнота

25 Червня 2019

З 25 жовтня у обігу з’явиться 1000 гривнева банкнота. Крім того, з 1 жовтня виводиться з обігу низка монет. Сьогодні керівництво Національного банку представило нову купюру та розповіло про зміни у грошовому обігу.

Нова банкнота найвищого номіналу – 1000 гривень, що вийде у обіг 25 жовтня, блакитного кольору.  У Нацбанку говорять – введення 1000 гривневих купюр не повязане з інфляцією:

Сергій Холод, заступник Голови Національного банку України   

Якщо рахувати по цій науковій моделі, коли ми повинні вже були друкувати інші номінали найвищі, це повинно було робитися декілька років тому, тому що якщо проаналізувати, які зараз в обігу перебувають за сумою, 500-ки вже займають більше 55% в обігу, і за моделлю, так званою Д-моделлю, коли наближуємося до 50% до найвищого номіналу, повинен друкуватися новий номінал. Тому це ніяк не інфляція нас побуждає до друкування, тому що грошей фактично в обігу буде та ж сума, але вони будуть обслуговуватися іншими номіналами.

На лицьовому боці купюри портрет видатного вченого Володимира Вернадського, напис «Володимир Вернадський» та висловлювання видатного діяча, надруковані фарбою темно-коричневого кольору.

Сергій Холод, заступник Голови Національного банку України   

Його було обрано за видатний внесок в історію України, як філософа, природознавця, засновника цілої низки нових галузей науки – таких, як геохімія, біохімія, кардіогеологія. Він також є одним із засновників і президентом Української академії наук, створеної у 1918 році.

На зворотньому боці банкноти зображення Президії Національної академії наук України та три цифрових позначення номіналу купюри. 1000-ти гривнева банкнота містить 19 захисних елементів. Це як елементи захисту паперу, так і поліграфічний захист. Папір банкноти містить багатотоновий водяний знак, світлий елемент водяного знака, захисні стрічки та захисні волокна.

Герман Богатирьов, заст. директора Департаменту грошового обігу Національного банку України

Багатотоновий водяний знак розташовано з зображень, які утворені внутрішньою структурою самого паперу, на якому надруковано банкноту, і він повторює портретне зображення Вернадського на лицьовій частині банкноти, його видно проти світла.

Ще один крок – з 1 жовтня з обігу будуть виведені монети дрібних номіналів – розповіли у Національному банку:

Сергій Холод, заступник Голови Національного банку України   

Монети номіналом 1, 2 та 5 копійок перестануть бути платіжним засобом в Україні з першого жовтня цього року та будуть виведені з обігу протягом 3 наступних років. Також з обігу поступово буде вилучатися монета 25 копійок, яка поки залишиться платіжним засобом.

Громадяни зможуть без обмежень обміняти ці монети на гроші інших номіналів протягом наступних 3 років – розповіли у Національному банку.  Через ці нововведення банкнотно-монетний ряд гривні скоротиться з 17 до 12 номіналів. Такий підхід, розповіли банкіри, є найбільш розповсюдженим серед провідних країн світу.

Ірина Дергоусова,  Дмитро Поздняков.