З 1 серпня Кабмін запроваджує чотири рівні небезпеки щодо розповсюдження коронавірусу – «зелений», «жовтий», «помаранчевий» та найнебезпечніший – «червоний»

29 Липня 2020

З 1 серпня Кабмін запроваджує чотири рівні небезпеки щодо розповсюдження коронавірусу – «зелений», «жовтий», «помаранчевий» та найнебезпечніший – «червоний». За словами директорки обласного лабораторного центру Любові Махоти, в залежності від епідситуації, будуть застосовуватися різні карантинні заходи. Зокрема, Харківський регіон  вже 7 сьомий день поспіль відповідає критеріям для послаблення карантину,  тобто вже відноситься до «зеленого» рівня.

Любов Махота, директорка Харківського обласного лабораторного центру

 До 1 серпня ми користуємось показниками, які відносять певний регіон до регіону зі значним поширенням Ковід. Ви знаєте, це завантаження ліжок,  кількість тестувань, охоплення, коефіцієнт виявлення і динаміка. Для Харківської області – ми не попадали до пом’якшення карантину – це коефіцієнт виявлення.

Однак, «зелений» рівень, каже Любов Махота, не означає повне скасування карантинних обмежень. Сюди будуть відноситься області, де всі показники в нормі. Обов’язковими залишаються: наявність маски в приміщенні і громадському транспорті, дотримання соціальної дистанції під час проведення масових заходів. У «жовтому» додається заборона відвідування установ соціального захисту. У «помаранчевому» закриваються спортзали, заклади культури, не працюють бази відпочинку і дитячі табори.

Любов Махота, директорка Харківського обласного лабораторного центру 

«Жовтий», «помаранчевий», «червоний» це рівні епіднебезпеки, які встановлюються для того регіону, який зі значним поширенням Ковід-19. «Червона» зона – тут забороняється робота громадського транспорту, закладів освіти і діяльності ресторанів, кафе і торгово – розважальних центрів.

Наприклад, якщо в області встановлять червоний рівень небезпеки школи, дитячі садочки та університети не працюватимуть. Нещодавно біля облдержадміністрації батьки навіть влаштували пікет проти дистанційної освіти. Але процес залишиться дистанційним, якщо показники захворюваності і далі зростатимуть.  Мати чотирьох дітей Тетяна Гольфельд сподівається, що в Харківській області ситуація зрештою покращитиься і першого вересня діти все-таки підуть до школи, адже навчати їх вдома дуже важко.

Тетяна Гольфельд, мати чотирьох дітей 

Это было нереально сложно, невозможно было выполнять никакие задания. Дети все разновозрастные, заданий посыпалось очень много. Мы были не готовы, у нас же не компьютерный класс, чтобы на каждого ноутбук или компьютер. Еще и компьютер сгорел. В общем было такое форсмажорное обстоятельство, что выполнять качественно мы не могли.

Жінка розповідає –  молодша донька Ліза ходить у дитячий садочок та займається танцями. Про це захоплення на час карантину довелося надовго забути. А семирічний син Денис хоче знову піти на карате, а спортивна секцію і досі не відновила тренування.

Денис Гольфельд, учень 1-го класу

Хочется в школу. Я за ней очень скучаю. И там очень много моих друзей.

Тетяна Гольфельд, мати чотирьох дітей

Ребенку, которому 4 года, она требует к себе внимания, старший у которого ЗНО и его нужно хорошо подготовить, и ему надо усиленно заниматься. А мы не дадим время и возможности, потому что постоянный шум и гам. И каждому что-то надо обязательно. Старший постоянно кричит «закройте дверь. Я же ничего не слушу». У нас нет таких условий, никто не подготовлен к этому. Дети постоянно отвлекаются. Они не могут заниматься дома. Что значит компьютер? Если ты отвернулся, он нажал другую кнопку – он весь в игре. Тебе нельзя его оставить.

Адаптивний карантин триватиме до кінця літа. На думку урядовців, це допоможе уникнути сплеску захворюваності та не перевантажити систему охорони здоров’я. Також, як повідомив ЗМІ головний санлікар України Віктор Ляшко, якщо область протягом 5 п’яти днів перевищуватиме епідпоказники, регіон поділять на райони, в яких відповідно також введуть рівні небезпеки. І послаблення карантину відбудеться тільки тоді, коли захворюваність буде знижуватися три дні поспіль.

Олена Верекомська, Євген Серіков.