З 1 липня адміністративний збір за оформлення закордонного паспорта зросте

22 Червня 2019

З 1 липня адміністративний збір за оформлення закордонного паспорта зросте. Про це повідомили в Головному управлінні Державної міграційної служби у Харківській області.

У черзі на отримання закордонного паспорту в Головному управлінні міграційної служби лише кілька людей. Запровадження електронної черги значно полегшило процедуру подання документів.

Анна Колеснікова, гол. спеціаліст з оформлення документів ГУ ДМС України у Хар. обл.

У середньому – 40-50 чоловік. – А в літній період збільшилась кількість людей? – Так, збільшилась. – Може, процентів на 10-15.

Влітку кількість бажаючих отримати закордонний паспорт завжди зростає, розповідають у міграційній службі. Проте подати документи можна і без попередньої черги, просто на місці.

 Ви хочете потрапити на прийом у поточну чергу чи в попередній запис? – У поточну. У поточну.

Завчасно реєструватись не потрібно і для отримання готового документу. На сьогодні вартість виготовлення закордонного паспорту становить 557 гривень у термін 20 робочих днів та 810 гривень – ціна термінового документу. Проте, вже за кілька днів, а саме – з першого липня вартість закордонного паспорту зростає.

Ірина Редько, нач. відділу оформлення документів ГУ ДМС України в Харківській області

При оформленні паспорта до 20 робочих днів – 682 гривні, а це 352 гривні –  вартість адмінпослуги та 330 гривень – вартість бланку. При оформленні закордонного паспорту до 7 і 3 робочих днів – це 1034 гривні. А це 704 гривні – адмінпослуга і 330 – вартість бланку.

Збільшиться також вартість оформлення ІD-карток. Паспорт, який буде готовий вже за 20 робочих днів коштуватиме 345 гривень, отримати документ швидше доведеться за 471 гривню.

Олена Вапняр, заст. нач. управління-начальник відділу паспортизації, реєстрації та еміграції ГУ ДМС України в Хар. обл.

 Документи для оформлення ІD-картки подаються за місцем реєстрації – коли особа оформляє його вперше. Коли громадянин оформив ІD-картку, то у подальшому може звертатися до любого територіального підрозділу або органу на території України, незалежно від його реєстрації.

За оформленням закордонного паспорту людина може звернутися до будь-якого підрозділу, запевняють в міграційній службі. Так само, записавшись до черги через онлайн сервіс на сайті, чи на місці.

Гага Кікнадзе, прес-секретар ГУ ДМС України в Харківській області

На жаль, деякі підрозділи у місті Харкові та Харківській області завантажені так, що люди не можуть записатись туди, тому що дуже великий попит. Для цього у нас є варіант звернення громадян до Новобаварського районного підрозділу, до Індустріального та Немишлянського. Тому, якщо не виходить записатися у Харкові до підрозділу за місцем проживання, будь-ласка, ці три райони вільні. Приходьте та оформлюйте документи там без жодних проблем.

У електронному вигляді можна також сплатити вартість адміністративного збору за послугу чи попередньо заповнити анкету, що значно скорочує час обслуговування.

Олена Павличенко, Євген Сєріков.