З 1 березня українці їздитимуть до Росії за закордонними паспортами

15 Січня 2020

З 1 березня українці їздитимуть до Росії за закордонними паспортами. Відповідне рішення ухвалив Кабінет Міністрів у середині грудня минулого року. У зв’язку з цим бажаючих оформити документи для виїзду за кордон побільшало – розповіли у Державній міграційній службі області.

Можно ли к Вам записаться?-  На оформление загранпаспорта?- Да.

Вулиця Римарська. Головне  управління Державної міграційної служби області. У післяобідні години бажаючих оформити закордонні паспорти не бракує.

Алла Вохмяніна, оператор терміналу

Много ли людей сейчас записывается на получение загранпаспорта? – Достатньо, запис в нас попередній, за тиждень вже всі місця розібрані.

Усі опитані нами люди, які прийшли оформити закордонні паспорти, говорять – роблять це  у зв’язку з новими правилами перетину кордону з Росією. Наталія Броннікова і Ельміра Халілова сьогодні записались у чергу, документи подаватимуть за тиждень:

Наталія Броннікова, харків’янка

Вот у меня родственники за границей, в Росии, просто выехать, на  кладбище съездить к родственникам. Поэтому оформляем.   Мы только вот узнали. Сказали, что с марта будут, ну вот, а там как раз пока оформят.

Ельміра Халілова, харків’янка

Потому что в апреле Пасха. Нужно ехать на кладбище, убирать и так далее, а без него не поедешь. Ездим два раза в год.

Віктор Зіновьєв, харків’янка 

Сейчас вводят новое положение – с 1 марта, что без загранпаспорта, я с Украины никуда не выеду и в Россию.

Охочих оформити закордонні паспорти побільшало, кажуть у Державній міграційній службі області, втім ажіотажу в них немає.

Гага Кікнадзе, головний спеціаліст із зв’язків з громадськістю та ЗМІ ГУ ДМС у Харківській області 

Кількість бажаючих збільшилась, але не суттєво, так, наприклад, якщо за два тижні календарних, два тижні минулого року ми оформили 7 тисяч 150 документів, то за перші два тижні поточного року таких заяв було 8 тисяч 350, тобто десь приблизно на тисячу документів більше.

Звернень за закордонними паспортами побільшало ще у грудні минулого року. Так, у останньому місяці 2019 року документи для виїзду за кордон оформили понад 8 тисяч 400 чоловік, це більше ніж на тисячу перевищує показник позаминулого року. Оформити закордонний документ за 20 робочих днів коштує 682 гривні, за 7 робочих днів – 1034 гривні.

Гага Кікнадзе, головний спеціаліст із зв’язків з громадськістю та ЗМІ ГУ ДМС у Харківській області 

Записатися не є проблемою, тим більше, що це можна зробити трьома шляхами – через інтернет та два способи запису безпосередньо у терміналу. І якщо ID-картку вперше ми оформлюємо виключно за місцем реєстрації або проживання, а вдруге і втретє – де завгодно, то закордонний паспорт  можна оформити в будь-якій точці України.

Наразі затримок із виготовленням закордонних паспортів на Харківщині немає – говорять у Державній міграційній службі області. Зміни під час перетину кордону з Росією стосуються не лише дорослих, а й дітей віком до 16 років, які також зможуть виїжджати до Росії лише за закордонними паспортами.

Ірина Дергоусова, Віктор Сєріков.