Ювілейний десятий міжнародний форум «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи» зібрав безпрецедентну кількість учасників

1 Жовтня 2018

Цими вихідними у Харкові відбувся ювілейний десятий міжнародний форум «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи». На головному економічному заході  року побували і наші кореспонденти.

Безпрецедентна кількість учасників з 35 країн світу та  підписання значущих  для регіону контрактів. Форум «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи» відкрив Президент України Петро Порошенко. Він відзначив, що харківський форум є одним із найбільших та найкращих форумів в Україні. Говорячи про економічний та інвестиційний потенціал Харківської області, Глава держави підкреслив  промислові потужності нашого регіону і розвинений ІТ-сектор. Харківщина змогла переорієнтувати свої ринки на захід. Так, з кожним роком   зростає товарообіг із європейськими країнами. Лише за перше півріччя цього року торговельні взаємини регіону збільшилися  на 21% порівняно з тим самим періодом минулого року. Здебільшого йдеться про машинобудівельну продукцію, яку харківські підприємства постачають на європейські ринки.

Петро Порошенко,  Президент України

Харків – це серце української промисловості. І, безумовно, в повній мірі використати цей потенціал – це принципове завдання і для Уряду, і для парламенту, і для Президента, і я хотів би тут підкреслити ефективність зусиль обласної влади і подякувати голові обласної державної адміністрації. Пані Юля, моя подяка Вам.

Петро Порошенко підкреслив особливий внесок Харківщини і у оборонну міць нашої держави.

Петро Порошенко – Президент України

Подивіться на наш військовий парад і ви зможете побачити унікальну продукцію, яку виробляє оборонно-промисловий комплекс Харківщини. Той внесок в оборону держави, якого так чекали і чекають українці. Бо тільки гідний народ міг так гідно відповісти на виклик долі.

Підкреслив Глава держави і професійність харківських кадрів, які працюють  не тільки  у нашому регіоні, але й у столиці. Зокрема, Харків добре представлений у центральній владі, до того ж Главою президентської Адміністрації вже вдруге стає саме харків’янин.

Петро Порошенко, Президент України 

 У нас уже є дуже добра традиція, ви знаєте, що посада Глави Адміністрації  Президента  Порошенка, традиційно закріплена за Вашим регіоном. Як не Борис Євгенович, то Ігор Львович. Я дуже задоволений їх роботою. Ігор Львович, дуже дякую Вам за це.

Економічний форум «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи» – не просто майданчик для спільних зустрічей та налагодження взаємин, це платформа для підписання реальних контрактів, тож, підсумок заходу говорить сам за себе.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

За підсумками економічного форуму ми маємо домовленості, маємо підписаних контрактів на суму майже 6 мільярдів гривень, які нададуть можливість завантажити наші промислові підприємства, ми маємо аграрні досягнення і сьогодні підводимо підсумки врожаю 2018 року.

Щодо контрактів, то вони підписані із двома харківськими підприємствами – заводами «Електроважмаш» та «Турбоатом».

«Турбоатом» подписывает контракты, меморандумы,  договора с компанией «Сименс» (Германия) и с японской компанией «Донфанк». Также подписание контрактов между «Электротяжмаш» с корпорацией «Богдан». «Турбоатом» подписывает контракты на изготовление турбин для реконструкции гидроэлектростанций, атомных электростанций. «Электротяжмаш» и Богдан подписывают контракты на поставку от «Электротяжмаша» двигателей для компании «Богдан».

Підписані під час форуму і інші контракти.

Віктор Суботін,  Генеральний директор АТ “Турбоатом”

Мы сегодня подписали контракты с «Донбассэнерго» на поставку оборудования для тепловой станции Славянская ТЭС в объеме более 250 миллионов гривен. И это уже второй контракт, потому что в начале текущего года мы отгрузили им оборудование более чем на миллиард гривен для Славянской ТЭС – блок №6, т.е. это долгосрочные контракты с тепловыми энергетиками Украины. Кроме того, мы договорились и сегодня планировали подписать контракт с Таджикистаном на поставку двух гидроколес на строящуюся станцию, согласован контракт, но Президент Таджикистана пригласил нас, чтобы подписать контракт прямо на станции. Это предложение нами принято. Мы в ближайшее время    фактически ратифицируем эти соглашения.

Приплив інвестицій, завантаження машинобудівельних підприємств новими замовленнями, а відповідно,  сплата  більшої кількості податків, які підуть на оновлення соціальних об’єктів області, створення додаткових робочих місць – це і стало головними досягненнями десятого економічного форуму. Нагадаємо, захід проводиться за  ініціативи та підтримки  губернатора Юлії Світличної, зусиллями саме очільниці регіону форум  став майданчиком  інвестицій, а відповідно – укріплення соціальної сфери Харківщини, зміцнення якої Юлія Світлична ставить за головний пріоритет.

Роман Ващук , Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні

 Звісно, пані Світлична є єдина жінка-губернатор серед обласних адміністрацій України, вона – світлий приклад. Я думаю, що це приклад, він гідний наслідування і в інших регіонах.

Ще один підсумок форуму – домовленості про інвестування у ІТ-галузь нашого регіону однією з ізраїльських компаній.  Цього року під час заходу вже закладена основа і для нових контрактів, адже делегації з Албанії, Литви, Японії та Македонії на базі торговельно-промислової палати провели перемовини про співпрацю з представниками харківських підприємств.      Про інтерес до форуму міжнародних партнерів говорить безпрецедентна кількість його учасників – 18 послів та делегації з 35 країн світу.

Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні

 У нас дуже добрі взаємини з урядом губернатора. Я відкрив, що Юлія Світлична дуже добре знає англійську мову.  І ми так просто тримаємо   дуже добрі взаємні відношення.

У нас є польський бізнес, которий дуже активний, ми організуємо форуми польсько-українські. Ну, я думаю, що тут є просто огромний потенціал, про який тут було вже сказано, то, пан Президент про це говорив. Потенціал є просто огромний. І нам треба його використати, ми сусіди і нам спільно треба будувати нашу безпеку. Ми розуміємо і знаємо, що без безпечної демократичної України, немає безпечної демократичної Європи.

Вперше на форумі побувала і делегація албанських бізнесменів, це великий крок назустріч спільній співпраці, каже посол Албанії Штреса Курета.

Шпреса Курета, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Албанія в Україні

У меня было несколько возможностей видиться с госпожой губернатором. Я очень рада, что она, как женщина, делает много прекрасных вещей в Харькове. И можно заметить много изменений. Она много раз приглашала меня в Харьков и по возможности старалась посещать Харьков, отвечать на ее приглашения. И я с удовольствием хочу воспользоваться возможностью, чтобы пригласить госпожу Светличную в Албанию.

Наразі з албанською стороною ведуться перемовини щодо  співпраці у сферах машинобудування, ІТ, хімічній індустрії та в інших напрямках.

Катерина Махова, Віктор Сєріков.