Юлія Світлична зустрілась з Послом Литовської Республіки в Україні Марюсом Януконісом

28 Вересня 2018

На Харківщину прибула велика делегація з Литви на чолі з  Послом Литовської Республіки в Україні Марюсом Януконісом. Сторони обговорили участь литовських представників у Х Міжнародному економічному форумі «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!», а також подальшу співпрацю між Литвою і Харківщиною.

Губернатор області Юлія Світлична зазначила, що між Харківщиною та Литвою дуже тісні ділові відносини, варто згадати зустріч Президентів двох держав, що відбулася саме в Харківській області. А сьогодні  участь литовської делегації в форумі є дуже важливою і перспективною для двох сторін.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації  

Наши предприятия зачастую ищут новые возможности, ищут новых партнеров, новые пути для развития, бизнес развивать, и активность со стороны Литвы будет продуктивной. Мы готовы, со своей стороны, предоставить всю необходимую базу, организовать необходимые встречи. Харьковская область ценится своим промышленным потенциалом, агро-, имеем научную базу.

Керівник області зазначила, що у представників литовського бізнесу в рамках Міжнародного економічного форуму пройдуть зустрічі в Торгово-промисловій палаті Харківської області, в яких візьмуть участь представники тих напрямків підприємництва Харківщини, які цікавлять литовців.

Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської республіки в Україні зазначив, що бачить у Харківському регіоні партнера з великим потенціалом.

Марюс Януконіс, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської республіки

Поскольку в Литве тоже около трёх миллионов жителей, я думаю Харьковская область подходит нам по сотрудничеству, и в этом плане рады вас видеть, и до встречи завтра на форуме.

Представники Литви нагадали, що між ними і Харківщиною є освітні зв’язки, продовжується  реабілітація  харківських військовослужбовців. Тому задача на завтрашньому форумі – налагодити  і бізнес-відносини.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Будуть обговорені питання щодо конкретного вкладання коштів та підписання договорів, які завантажать підприємства, які будуть працювати на економіку Харківщини. Інвестиційні пропозиції  нададуть можливість розвивати наш регіон.

Литовська делегація має перспективи  співпраці з Харківщиною у  сфері медицини, енергозберігаючих технологій, освіти та туризму.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков.