Юлія Світлична зустрілась із Героєм України

24 Жовтня 2019

На Харківщині перебуває Герой України Володимир Жемчугов –  учасник спротиву російській агресії. Сьогодні Юлія Світлична зустрілася з чоловіком.

Харківський національний університет, тут Герой України проводить лекції для студентів Харківської області. Вони проходять у рамках освітнього проекту Міністерства інформполітики «Бранці Кремля».

Володимир Жемчугов, Герой України 

Ми вже понад року займаємося цією роботою. Є виші, які нам відмовили в проведенні зустрічей, аргументуючи тим, що вони поза політикою. Але ми теж не в політиці, ми просто розповідаємо про незалежність України, про цінності, які ми, луганчани, втратили – можливо, через те, що недостатньо їх відстоювали. Молодь має знати, що це за цінності. Адже те, що ти маєш, може бути не завжди. Ми в Луганську бачили, що все це може завершитися просто завтра. Усе завершитися – і цивілізація, й лад, і мир.

Візит Жемчугова на Харківщину це внесок у роботу з національно-патріотичного виховання молоді. Володимир – це приклад любові до України та боротьби за її цілісність.  Жемчугов з травня 2014 року – організатор та активний учасник руху опору проти російській окупації на Луганщині. З вересня 15-го року по вересень 2016 року знаходився в полоні бойовиків так званої «ЛНР». У полон потрапив з важким пораненням внаслідок підриву на розтяжці. За незламність у полоні в січні 2017 року нагороджений званням Герой України. Губернатор висловила свою підтримку та вдячність Герою України.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Своїм прикладом ви надихаєте молодь. Саме на таких прикладах і будуються морально-вольові якості справжнього громадянина, патріота нашої держави. Дякуємо за те, що ви надихаєте інших вчиняти по справедливості, по совісті та бути справжньою людиною.

Юлія Світлична говорить, що коли щось читаєш або бачиш по телевізору, воно здається дуже далеким, але коли ти бачиш власні очі людину, яка емоційно розповідає про те, що відбувалося, які були переживання, який пройшла шлях та що з нею зараз, то ти цим переймаєшся, сприймаєш близько до серця – тому лікції розповіді Володимира дуже корисні молоді.

На сьогодні Володимир  – активний учасник державних та волонтерських заходів в Україні та за кордоном, зокрема, проводить військово-патріотичні лекції-бесіди зі студентами, школярами, курсантами, військовослужбовцями.

У свою чергу Юлія Світлична відзначила, що в Харківській області дуже добре розуміють ціну миру та спокою.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков.