Юлія Світлична визнана найвідповідальнішим губернатором України

4 Червня 2019

Голова Харківської області Юлія Світлична визнана найвідповідальнішим губернатором України. Рейтинг із такими результатами склали і оприлюднили аналітики порталу «Слово і діло».

93% публічних зобов’язань виконано. Решта – у роботі. Невиконаних – нуль. З такими показниками голова Харківщини Юлія Світлична посіла першу сходинку серед голів обласних адміністрацій за рівнем відповідальності у рейтингу аналітичного порталу «Слово і діло». Цей ресурс вважається одним із найбільш незаангажованих. Поміж виконаних обіцянок Юлії Світличної аналітики називають ремонти шкіл та лікарень в районах, оснащення їх новим обладнанням, а також модернізацію обласних установ соціальної інфраструктури.  Також серед виконаного перераховують досягнення в області інклюзії, ремонти спортивних об’єктів, освітлення вулиць.

Ігор Поліщук, політолог

Почнемо з того, що це вже не перше перше місце, коли Юлія Світлична займає перше місце в відповідних рейтингах. Були до цього рейтинги, які по сукупним показникам. А це вже рейтинг більш спеціалізований, який ґрунтується на критеріях обіцянок, які даються і вот тут вона має безпрецедентні показники.

Лідером Юлія Світлична стала і за результатами рейтингу, який проводили спеціалісти Міжнародного центру перспективних досліджень з питань внутрішньої політики.

Максим Степаненко, експерт Міжнародного центру перспективних досліджень з питань внутрішньої політики

До аналізу були взяті 17 обласних керівників, які працюють більш, ніж півроку, і можуть відповідати за результат. Тож, давайте зірвемо інтригу, і у нас перше місце у рейтингу зайняла голова Харківської ОДА Юлія Олександрівна Світлична, у неї найбільший бал – 5,8. За виконання державної стратегії – два бала, за виконання обласного бюджету – 5,8 та комунікаційна політика – 8,5.

І це далеко не єдині рейтинги, які очолює голова Харківщини. Так, за даними регіонального соціологічного дослідження «Соціально-політична ситуація на Харківщині», яке  було проведено в минулому році, у рамках вивчення ситуації у регіоні, соціологи опитали  близько 8 тисяч респондентів. Виявилось, що найвище місце в цьому рейтингу посідає саме очільниця області Юлія Світлична. Роботу губернатора жителі регіону оцінили найбільш позитивно. Її підтримали майже дві третини опитаних.

Ігор Поліщук, доктор політичних наук

Кожного дня вона спілкується з людьми. Її робоче місце – не кабінет, а Харківська область. У цьому феномен – що вона постійно спілкується, не чекає якихось довідок, а наживу знає проблеми людей – виявляє їх. Так і має працювати сучасний менеджер, вона для всієї України показує приклад  – як сьогодні по-новому, по-сучасному має працювати найвища посадова особа області.

Політологи кажуть – один із головних факторів такого рейтингу – це комунікація Юлії Світличної з жителями області. Вона не тільки знає проблемні питання пересічних громадян, а й вирішує їх.

Андрій Золотарьов,  політолог, керівник Центру «Третій сектор»

Надо отдать должное Юлии Светличной, она достаточно умело коммуницирует с людьми, она готова ездить на предприятия, ездить в «глубинку» и общаться с людьми на короткой дистанции. Не очень встречающееся качество у региональных руководителей, судя по другим регионам.  И, соответственно, все это отражается в том, что Харьковская область и Харьков  занимают лидирующие позиции с точки зрения качества жизни, социально-экономических показателей по сравнению с другими регионами.

Харківщина на чолі з губернатором Юлією Світличною вже третій рік поспіль очолює і рейтинг соціально-економічного розвитку регіонів. За результатами оцінювання Харківська область підтвердила своє перше місце за напрямом «Доступність і якість послуг у сфері освіти», а також посіла другі місця за напрямами: «Розвиток малого та середнього бізнесу», «Відновлювана енергетика та енергоефективність» та «Соціальний захист і безпека». Задля досягнення такого результату була проведена чимала робота керівництва Харківщини – підкреслюють експерти.

Світлана Кушнір, політолог

Такі якості, які зараз демонструє на цій посаді Юлія Світлична, говорять самі за себе, це, дійсно, людина, яка зуміла бути провідником гарної ефективної командної гри, роботи для людей, роботи на результат і це бачать жителі Харківської області, більше 70% жителів Харківщини підтримують Юлію Світличну.

Цікаво, що очільниця Харківщини – дуже впливовий і популярний лідер. Так, Юлія Світлична була повторно обрана Віце-президентом Палати регіонів Конгресу регіональних влад Ради Європи. Цю посаду вона обійняла в 2016 році і тепер, після перевиборів, залишиться на ній до 2021 року. Світлична також є депутатом Харківської обласної ради, головою Ради по соціально-економічному розвитку і керує найбільшою депутатською групою «Єдність і розвиток». А у рейтингу 100 найбільш впливових українок, який опублікував журнал «Фокус», вона увійшла до першої п’ятірки  у загальному рейтингу та посіла перше місце в категорії “Керманичі”.

Юлія Котелевська.