Юлія Світлична очолила рейтинг ефективності губернаторів

31 Січня 2019

Юлія Світлична визнана найефективнішим губернатором України. Експерти Міжнародного центру перспективних досліджень склали рейтинг керівників обласних адміністрацій за дев’ять місяців 2018 року, в якому проаналізували, хто з губернаторів краще виконував свої обов’язки. Рейтинг найбільш ефективних очолила керівник Харківщини Юлія Світлична.

Визначаючи найефективнішого регіонального управлінця,  фахівці Міжнародного центру перспективних досліджень взяли до уваги три базові компоненти: виконання та звіти про реалізацію Стратегії розвитку регіонів; виконання обласного бюджету; комунікаційна політика.  Аналізувалася діяльність 17 керівників облдержадміністрацій, які  обіймають  посаду не менше ніж півроку. Лідером  у рейтингу найефективніших  стала голова Харківської облдержадміністрації. І цілком заслужено, вважають експерти.

Ігор Поліщук, доктор політичних наук

Юлія Світлична – це дуже фахово підготовлена людина. Вона має сучасну кваліфікацію менеджерську. Вона має і ступень науковий, і великий вже досвід роботи. Вона дотримується  інноваційних  менеджерських технологій.

Як стратег і лідер Юлія Світлична змогла реалізувати  масштабні перетворення у ввіреному їй регіоні, констатують експерти.  Харківська область впевнено лідирує у рейтингах соціально-економічного розвитку. Очоливши регіон у дуже складний період розриву економічних зв’язків з Російською Федерацією, Юлія Світлична  зуміла  у найкоротший  термін взяти під контроль ситуацію, забезпечити стабільність в регіоні, завоювати довіру інвесторів і налагодити продуктивний діалог з бізнесом. У результаті – зростання промисловості, кількості робочих місць і зростання зарплат на підприємствах.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

За останні три роки в Харківській області ми приділили велику увагу розвитку промислового комплексу. І є результат – плюс 14% промислового виробництва. Тільки за 2018-й – зростання машинобудування на 26%. У 2018 році було створено майже сім тисяч нових робочих місць, дві тисячі з яких – на промислових підприємствах. Бачимо перспективи і робимо все, щоб підприємства Харківської області були завантажені.

Крім ставки на соціальний захист, розвиток гуманітарної сфери та промислового потенціалу області, Юлія Світлична активно займається просуванням Харківщини на міжнародній арені. Завдяки комунікації за межами країни їй вдалося зламати безліч стереотипів щодо сприйняття області і заново відкрити її для всього світу. Сьогодні Харківщина претендує на статус дипломатичної столиці України – регіон став найпопулярнішим для іноземних делегацій.

Ігор Поліщук, доктор політичних наук

Юлія Світлична – ледь не перший губернатор, який дуже активно  налагоджує і налагодив стосунки з іноземними представництвами  в Україні.  Вона є Віце-Президентом  Ради регіонів  Європи. Тому вона посідає такі посади, відповідальні, які дають змогу значно активізувати інвестиційну активність  Харківської області, гарантувати іноземним інвесторам  певні бонуси, які вони отримують через вкладання своїх  капіталів в економіку Харківського регіону.

Нагадаємо, в минулому році Юлія Світлична була повторно обрана Віце-президентом Палати регіонів Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи. На цю посаду вона була обрана в 2016 році більшістю голосів, що свідчить про високий ступінь довіри європейців до голови Харківської ОДА.

Символом відповідального і успішного керівника, який виконує всі свої обіцянки і досягає поставлених цілей Юлія Світлична стала і для жителів Харківщини.

Безпосередні зустрічі глави області з людьми в районах, з трудовими колективами на робочих місцях, у вишах, школах стали запорукою розуміння її ідей і підтримки її дій населенням. Понад 64% жителів Харкова та  області  підтримують її  і вважають найавторитетнішим політиком на місцевому рівні.

Ігор Поліщук, доктор політичних наук

Вона налагодила дуже ефективну  інтерактивну комунікацію з громадянами. Постійно відбуваються виїзні прийоми. Причому вони відбуваються не просто заради того, щоб поспілкуватися, а там фіксуються  нагальні потреби, нагальні  запити, які люди подають до обласної адміністрації. Потім вживається управлінське рішення і відслідковується виконання цього управлінського рішення. І оце все, така системна робота, робота орієнтована на результат, насамперед. Вона дає свої плоди.

Юлія Світлична  є депутатом Харківської обласної ради VII скликання, головою постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку регіону і міжнародного співробітництва, головою депутатської групи “Єдність і розвиток Харківщини”, в яку входить 90 депутатів, що становить три чверті від складу обласної ради. Голова Харківської облдержадміністрації  є доктором юридичних наук, кандидатом наук з державного управління.