Яку погоду очікувати найближчими днями

30 Вересня 2019

Напередодні Харків та область вкрив рясний дощ. Яку погоду очікувати надалі та чи буде справжнє бабине літо наші кореспонденти дізнавались у Харківському гідрометцентрі.

У неділю на Харківщині задощило. Опади викликало проходження фронту аклюзії, який пов’язаний з циклоном, що розташовувався над Білорусією.

Ігор Кібальчич, синоптик Харківського регіонального центру з гідрометеорології ))

Вчера у нас прошли осадки умеренные, местами по области были сильные, больше всего выпало в Коломаке – 15 миллиметров и в целом по западу области – от 11 до 15, в самом Харькове на метеостанции выпало 13 миллиметров, в пределом города – от 11 до 15 миллиметров.

Цей фронт, з яким прийшло потеплішання, вже залишив територію України. Втім вже на сьогоднішню ніч синоптики прогнозують чергову порцію опадів і попереджають про складні погодні умови:

Ігор Кібальчич, синоптик Харківського регіонального центру з гідрометеорології

Ожидается ночью прохождение активного фронта, и вместе с ним будут связаны ливневые осадки и в городе, и по области, также будут наблюдаться грозы, потому что фронт довольно активный, температурные контрасты присутствуют и усиление ветра – как шквалистого характера при прохождении фронта, так и градиентные порывы уже днем в тылу фронта.

Сьогоднішня ніч очікується доволі теплою – +11-16, завтра вдень повітря прогріється до 14-19 градусів з позначкою +. З 2 по 4 жовтня до нас завітає бабине літо. Справжнє тепло принесуть повітряні маси з Балкан і західної акваторії Чорного моря:

Ігор Кібальчич, синоптик Харківського регіонального центру з гідрометеорології

В течение 2-4 октября дневные температуры составят 18-24, а местами даже до 26 градусов. Т.е. это для первых чисел октября будет выше примерно на 6-7 градусов. Ночью ожидаем от 3 до 11 – в зависимости от территории.

А ось з 4 жовтня знов попрохолоднішає – до 11-16 градусів вдень та задощить. Загалом же жовтень, як вересень, очікується трохи теплішим, ніж зазвичай та з середньою кількістю опадів для цього місяця. До речі, метеорологічна осінь, коли стовпчик термометру стійко перейшов +15 градусів у бік пониження, наступила 18 вересня. Зазвичай «золота пора» року за синоптичними показниками приходить на Харківщину у період з 10 по 20 вересня.

Ірина Дергоусова, Євген Сєріков