Якою буде весна на Харківщині

17 Квітня 2019

Справжнього весняного тепла ще доведеться почекати. Найближчими днями у Харківській області можливі навіть заморозки. Про те, якою буде погода наші кореспонденти дізнавались у Харківському гідрометцентрі.

Останніми днями  у Харкові та області дощило. У обласному центрі та деяких районах області  випала половина і навіть більше за місячну норму опадів – розповіли у Харківському гідрометцентрі:

Валентина Муратова, провідний синоптик Харківського регіонального центру з гідрометеорології

Погода определялась южным циклоном, количество осадков у нас было распределено по области неравномерно, но общее количество – это от 6 до 15 миллиметров за сутки.  Норма по Харькову – это 36 миллиметров, это получается где-то в некоторых районах области – половина нормы. В Харькове тоже немножко больше, чем половина – 16 получается в самом Харькове.

Черговий атмосферний фронт з півдня, який напередодні знов приніс опади, сьогодні залишає область – розповіли синоптики. Тож, дощів вже не буде. Щоправда, сьогодні ще зберігається вітряна погода  – пориви північно-східного вітру сягають 15-20 метрів на секунду. Щодо температур – то вони зараз на кілька градусів нижчі за звичні для цієї пори року – кажуть синоптики.  Сьогодні вдень у регіоні 10-15 градусів тепла. А з четверга попрохолоднішає – зниження температури спричинить заток холоду з півночі:

Валентина Муратова, провідний синоптик Харківського регіонального центру з гідрометеорології

А с 18-го числа мы ждем ночные температуры 1-6 тепла, могут быть 18-го числа местами в воздухе заморозки до 5 градусов. И с 19-го по 21-е могут быть заморозки на поверхности почвы местами до 0-3-х.  Но температурный режим – ночные температуры – где-то около 1-6 градуса тепла, а дневные – где-то 9-14.

Потеплішає, за прогнозами, з 23 квітня – нічні температури складуть 8-12 градусів тепла, а вдень буде +12-19. І така погода протримається до кінця місяця – кажуть у гідрометцентрі. Невеликі дощі очікуються 23-24-го та 26-го квітня. Загалом квітень, за даними синоптиків, очікується трохи теплішим за норму. При середніх багаторічних значеннях для цього місяця близько +9 градусів очікується, що середня температура цього квітня перевищить 10 градусів.

Ірина Дергоусова, Дмитро Поздняков.