Якість підготовки області до протистояння пандемії залежить від компетенції регіонального керівництва – вважає політолог

17 Квітня 2020

Якість підготовки області до протистояння пандемії та подолання її наслідків не в останню чергу  залежить від компетенції регіонального керівництва. Таку думку в програмі «Точка зору» висловив політолог Олександр Романюк.

Чвари, з яких почалася на Харківщині робота регіонального штабу з подолання наслідків епідемії коронавірусу,  не найкращим чином позначились на рівні підготовки області до пандемії.  Нагадаємо, що після розпорядження Президента про створення таких  штабів на місцях робота органу у Харкові розпочалася великим скандалом між губернатором, міським головою та меценатом  Олександром Ярославським. Бізнесмен разом із мером звинуватили голову облдержадміністрації в ігноруванні їхніх ініціатив. Слова при цьому не добирали.

Олександр Ярославський, власник і президент DCH  

Это просто не дело, это не губернатор, это какой-то, это посмешище, а не губернатор.

Конфлікт виник через брак досвіду в губернатора, каже політолог.

Олександр Романюк, доктор політичних наук

У Кучера немає досвіду управлінської діяльності. Я думає, він не дуже готовий до цього. Була Світлична. Так вона всі щаблі пройшла – всі посади. Вона знала механізм регіонального управління.  А він не дуже підготовлений. І він, як мені здається, дуже боїться за свою посаду. Йому важливіше подобатися Офісу Президента і Президенту.  Менше уваги звертає на реакцію населення.

За словами політолога,  політичні амбіції та уподобання  в умовах кризи через пандемію чиновники мають відкинути на другий план. І це стосується передусім керівництва області.

Олександр Романюк, доктор політичних наук

Він має бути головою області, тобто представником всього населення. Радіти за інтереси всього населення. Партійну складову він може висловити, коли пропонує щось. Чи підтримує позицію своєї партії. Це я допускаю. Але так, щоб…. Мені це дуже не подобається.

У лікарнях Харківської області нині, згідно офіційної статистики,  є 118 апаратів штучної вентиляції легенів – у різних технічних станах і термінах експлуатації. Технікою та засобами захисту лікарням допомагають представники бізнесу та меценати. Але й і їхньої допомоги замало. Лікарі Харківської обласної дитячої інфекційної лікарні,  не отримавши додаткових апаратів  – там і досі їх 7, як було до пандемії, вдалися до хитрощів, і власноруч змайстрували пристрій зі звичайного поліетиленового пакету. Говорять, метод перевірений, адже ним в 90-ті роки, за умови такої ж, як сьогодні, критичної нестачі апаратів штучної вентиляції легенів, врятували життя сотень пацієнтів.