Які зміни торкнулись монетизації субсидій та пільг

7 листопадаа 2019

Всі, хто до 15 жовтня встиг подати заяви до управління соцзахисту населення, зможуть отримувати так звані «живі гроші» від держави на оплату комуналки. Наступний строк подачі документів – весна наступного року. Окрім монетизації субсидії цьогоріч зміни торкнулися і пільг.

Вже майже місяць як в Україні запрацювала монетизація пільг. Вона відбивається у двох моделях – грошова готівкова та грошова безготівкова.

Ольга Балєва, нач. відділу пільг та житлових субсидій Департаменту соціального захисту Харківської облдержадміністрації

Зважаючи на поважний вік громадян пільгових категорій, а це особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники бойових дій, ветерани війни, учасники війни, діти війни, то для більшої частини пільговиків виплачується пільга у грошовій безготівковій формі. Тобто, як і раніше, вони свою пільгу побачать у платіжних документах, у квитанціях. А громадяни, які виявили бажання і до 15 жовтня зверталися з відповідною заявою до органів соціального захисту населення, також зможуть отримувати пільги готівкою на руки через банківські установки або поштові відділення.

За такою самою схемою вже з початку року працює і виплата субсидій.

Олена Павличенко, кореспондент

Монетизація субсидій робить систему розрахунків за комуналку більш прозорою. До того ж, вона підштовхує людей до економії.

Всі гроші, зекономлені за рахунок дбайливого споживання, можна вже витрачати за бажанням. Харків’янка Наталія і так економить на всьому. Особливо – на опаленні.

Наталія, харків’янка

Сейчас не включаю. Октябрь – несколько раз включала. Раза 2-3.

Жінка отримує субсидію тільки останній рік. До того чоловік мав пільги.

Наталія, харків’янка

Те деньги, которые я получила, и я должна их отнести. Раньше ж не было такого. Это только недавно такое. Те кубы или киловатты, которые я использовала, я должна уплатить. Если я секономлю, то дело другое, а если я не секономлю?

Якщо ж одержувач монетизованої субсидії візьме гроші, але вчасно не розрахується за надані послуги, на новий період субсидія призначена не буде. Подаються заяви на отримання монетизованої субсидії в управління соціального захисту населення.

Ольга Балєва, начальник відділу пільг та житлових субсидій департаменту соціального захисту Харківської облдержадміністрації

Якщо особа вперше звертається і ми не розуміємо, чи настільки вона дисциплінована і буде вчасно сплачувати – їм призначається житлова субсидія у грошовій безготівковій формі спочатку, а якщо це наші отримувачі житлової субсидії, які певний період вже її отримували, і ми бачимо, що боргів немає, то так дійсно, вона призначається у грошовій готівковій формі.

У Департаменті соцзахисту ще раз нагадають про чинники, які позбавляють людину на отримання субсидії. А саме: автомобіль, якому менше п’яти років, житлове приміщення більше 200 квадратних метрів (для будинку) і 120 квадратних метрів (для квартири), а також купівля чи отримання права власності на майно, вартість якого перевищує 50 тисяч гривень. Якщо ж буде виявлено, що людина надала недостовірну інформацію, бажаючи отримати субсидію, вся компенсована державою сума має бути повернута таким користувачем у бюджет.

Олена Павличенко, Дмитро Поздняков.