Які завдання у сучасних соціальних працівників?

https://youtu.be/ru0ig9EpHaY
14 Травня 2018

«Сучасний ринок праці та професія «соціальний працівник». Семінар для сьогоднішніх студентів та майбутніх соціальних працівників відбувся у Харківській міській раді. Сучасне розуміння соціального працівника – це не лише допомога на дому тим, хто потребує уваги.

Студенти Харківського національного університету імені Каразіна з увагою слухають заступника Харківського міського голови Світлану Горбунову-Рубан. Вона дає напуття майбутнім соцпрацівникам. Професія, яка допомагає людям – благородна, кожен зі студентів у майбутньому може привнести щось своє – інноваційне у соціальну допомогу, тим хто її потребує.  Приміром, у територіальному центрі  Холодногірського району  соціальні послуги надають  75 соціальних працівників, які обслуговують 600 жителів району. Це, зокрема,  прибирання квартири, купівля ліків, продуктів та спілкування. Але в Харкові існує декілька центрів, куди люди приходять самі, часто це безхатченки. Приміром, працює центр інтеграції безхатьків.

Світлана Горбунова-Рубан, заступник Харківського міського голови

У нас есть в этом учреждении две ночлежки для мужчин на 30 коек и для женщин – на 10, и у нас есть общежитие для людей, вышедших из мест лишения свободы. Зимой мы принимаем до 100 человек на ночлег.

Крім цього, працює центр «Промінь» для людей з особливими потребами, там знаходяться переважно діти, також відкритий центр допомоги потерпілим від домашнього насильства і центр соціально-психологічної реабілітації для дітей. Всі ці установи потребуть висококваліфікованих працівників.

Анна Почапська, Дмитро Позняков