Які проблеми турбують жителів Сахновщини?

25 Лютого 2020

Не менше проблем і у жителів селища Сахновщина.    На що скаржаться люди – дивіться далі. Селище Сахновщина віддалене  від Харкова  більше ніж на 150 кілометрів, населення – більше восьми тисяч чоловік.  Місцеві розповідають, що через велику віддаленість від Харкова тут непроста ситуація з дорогами, транспортним сполученням та  працевлаштуванням.

Ніна, жителька Сахновщини  

Найбільші проблеми в районі – це дороги, віддаленість від Харкова і інфраструктура і медицина  – з першого квітня невтішні прогнози у нас. Робочих місць немає, то це так, молодь від’їздить до Польщі, Чехії, а скорочуються робочі місця.

Як і у інших районах області, тут, на Сахновщині, люди бурхливо реагують на нововведення медичної реформи, зокрема,  на скорочення робочих місць  та загрозу закриття медичних закладів.

Проблем у нашому районі дуже багато – починаючи з благоустрою, і школами, лікарнею.  Грязно, дороги немає, сполучення немає, влада нас не чує, робочих місць немає, обмежений бюджет, у зв’язку з реформою зняли доплати зі всіх медсестер та лікарів, бібліотечних працівників та вчителів. Працюємо тільки на голу ставку. Молодьож  їде від нас, немає зон відпочинку.

Це центральна лікарня району.  Зараз лікарі відстоюють будівлю і працівників, щоб завадити звільненню медиків  та закриттю лікарні. Лікарі запросили депутата обласної ради Юлію Світличну, щоб та допомогла у вирішенні ситуації.

Будемо допомагати, скорочувати персонал – це останнє. Наші працівники завжди вдячні за допомогу.

Юлія Світлична, депутат Харківської обласної ради 

Більшість питань, які задають люди, відносяться до закриття медзакладів, і Сахновщинський район не виключення, побували у лікарні, подивилися на умови, багато чого потрібно зробити, але головне не скорочувати медичний персонал. До цієї лікарні звертається велика кількість людей і люди хочуть отримувати допомогу від лікарів. Увага потрібна бути від лікарів і вони готові до цього, але наразі всі у невизначеності, бо  з першого квітня планується скорочення. Моя категорична позиція, що закривати лікарні не потрібно, навпаки – розвивати і оснащувати сучасним обладнанням, для того, щоб люди і медики розуміли, до чого реформа веде, якщо зміни, то зміни повинні бути на краще.

Одне з найбільш болючих питань жителів району – це невизначеність із  земельною реформою. Аграрії налякані,  бо не розуміють, чи зможуть працювати на землі.

Я вважаю, що не можна розпродавати українську землю. А перед тим,  як виставити на продаж, порадитися з людьми і нам обіцяли це зробити для того, щоб зрозуміти, що люди хочуть.

Аграрії певні, що для роботи на землі людям потрібна державна підтримка та більш  тісна співпраця з представниками району у Верховній Раді.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков.