Які нагальні питання турбують жителів Кегичівщини?

27 Лютого 2020

Жителі Кегичівського району бояться залишитися без медичної допомоги. З квітня в медзакладах планують значно скоротити персонал та закрити деякі відділення. Люди скаржаться і на складну ситуацію з дорогами та працевлаштуванням.

Наразі у Кегичівському районі проживає понад двадцять одна тисяча людей. Місцеві  розповідають, з кожним роком все більша кількість мешканців виїздить за кордон. Молоді, кажуть, у районі майже не залишилось.

Оксана, жителька Кегичівського району

Робочих місць у нас взагалі немає, ні в поруч прилягаючих селах і навіть наше село Слобожанське, яке велике зараз, але робочих місць немає. Наша молодь поїхала в Польщу, Чехію і в міста, які ближні, в Харків, в основному.

Євгеній Харченко, житель Кегичівського району

Раніше у нас народу багато було, за кожну квартирку і кімнатку приїжджали і боротьба йшла. Зараз усі роз’їхалися – Польща, Чехія. Люди в нас роботящі, трудящі, уміють багато чого.

За даними Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, рівень безробіття в нашій країні залишається одним з найвищих в Європі. Українці заробляють значно менше, ніж європейці.

Юлія Світлична, депутат Харківської обласної ради

Скорочується виробництво, звільняються люди, як в районних адміністраціях, так і по медичній сфері. Також це стосується і інших сфер життєдіяльності. Потрібно, дійсно, приймати такі програми, які надають змогу, якщо оптимізація, то знаходити людині іншу роботу. А все робиться для того, щоб ускладнити цю можливість.

У селі Антонівка на початку 2019 року сталася техногенна аварія, в результаті геологічних досліджень дорогу розбили повністю, а з місцевих  колодязів пішла вода. Жителям обіцяли провести централізований водопровід, але поки воду привозять транспортом раз на тиждень.

Надія та Людмила, жительки села Антонівка

Вже оті скважини риємо і все одно вода солона й гірка, й погана.- Це все село без води? -Ну да. Погану п’ємо. У суботу раз у тиждень нам возять воду молоковозом привезуть і все. Так у кого є колодязь, а в кого немає. У мене немає, ходжу до неї, зігнулася, йду. Мені вже теж більше 70, а треба нести мені, бо в мене хазяйство ще.

Також люди стурбовані нововведеннями медичної реформи. Так, з першого квітня в місцевих лікарнях можуть суттєво скоротити кількість відділень.

Оксана, жителька Кегичівського району

Уже дівчата кажуть, що скорочують. Тепер всі роботу побросають і медики поїдуть за кордон. Тому що в нас не ціниться, нема нічого, тільки требують. Якщо кудись кинуться – немає куди дитину повезти. Якщо їхати, то в район. На чому їхати? Треба ж транспорт найняти, а це все гроші.

Кегичівська селищна рада ухвалила рішення про утримання фельдшерсько-акушерського пункту коштом місцевого бюджету, проте на скільки вистачить грошей – поки не відомо.

Юлія Світлична, депутат Харківської обласної ради

Як може людина з сільської території їхати за декілька кілометрів, коли в неї, вибачте, вже руки-ноги віднімаються. Тому проти того, що зараз відбувається. Будемо відстоювати кожну лікарню, будемо відстоювати кожного медика, для того, щоб медицина не знищувалася, а розвивалася.

За останні три роки в області комплексно та частково було відремонтовано близько п’ятдесяти медичних об’єктів.

Світлана Сухомлин, Євген Сєріков.