Які методики використовуються при ремонті доріг

30 Липня 2018

На сьогодні дороги у Харківській області ремонтуються за найсучаснішими технологіями. За якістю виконаних робіт слідкує спеціальне підприємство. Роботу від підрядника не приймають без контролю якості.

Це дорога, яка веде до селища Кегичівка, окремі ділянки були у вкрай жахливому стані – автовласники об’їжджали ями по узбіччю. Цього літа дорогу почали ремонтувати, окремі ділянки  – ямковий ремонт, окремі – поточний. Зараз працює техніка, і вже у середу бригада дорожників планує завершити укладання асфальтобетону.  Загалом, напрямок  Зачепілівка-Кегичівка – Старовірівка  цього року зазнає поточного ремонту за рахунок коштів від перевиконання збору митних платежів.

Сергій Пляка, заступник начальника Служби автомобільних доріг у Харківській області 

Ця частина дороги ініційована Юлією Олександрівною, щоб даний об’єкт був включений  до переліку виконання  в цьому році. Саме на цій дорозі буде трьома ділянками  ремонт, частково він вже виконаний, протяжністю 1,4 кілометри. Технологія відрізняється від  інших тим, що є можливість об’їзду по узбіччю, тому підрядник на всю довжину  укладання – 7 метрів –  одночасно йде укладання асфальтобетонної суміші.

Ямковий ремонт роблять на напрямку Харків – Кегичівка і далі. Від Кегичівки на Старовірівку  так само триває ремонт доріг – говорить Пляка. На ділянці до селища  Кегичівка на сьогодні працює сучасна техніка, у підрядника є свій асфальтобетонний завод. Це спрощує та прискорює укладання асфальтобетону – приблизно використовується до шестиста тон на один об’єкт  дороги.

Сергій Пляка, заступник начальника Служби автомобільних доріг у Харківській області  

 На всю ширину – 6,5 метров сразу гоним  без стыка, чтоб потом центр не расходился.  Посередине не будет рваться.  Дальше 170 метров будет, 200 метров,  у нас там кусочки распределены. Сейчас вот работаем – мы Казачьи майданы закончили, Крутояровку закончили, потом – Сахновщина работаем, Ивановка Лозовского района. Те же технологии. Сейчас по государственным стандартам  срезается слой,  потом два слоя кладутся – 8 и 5 сантиметров.

За останні півроку в області відремонтовано сотні кілометрів доріг. Проведення таких ремонтів є особистою ініціативою голови області Юлії Світличної.

Юлія Світлична голова Харківської облдержадміністрації 

Тільки-но декілька місяців тому обласна влада прийняла на баланс дороги, але ж бачите, скільки вже зроблено за невеликий проміжок часу – це теж результат реформи. Дорожній фонд сформовано нещодавно в Україні.

У дорожників сезон робіт триватиме до середини осені, невдовзі формуватиметься план робіт і на наступний рік.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков.