Яка ситуація на пункті пропуску Гоптівка

28 листопадаа 2018

На кордоні з Росією пункт пропуску Гоптівка працює в штатному режимі. Лише прикордонники перейшли на посилений режим служби – тобто, ретельніше перевіряють тих, хто перетинає кордон.

Вдень на Гоптівці – близько десятка фур, що очікують своєї черги, поодинокі автівки та громадяни, які перетинають кордон. Ззовні – звичайний робочий день. Втім, після оголошення воєнного стану контроль на пункті пропуску посилили, кажуть прикордонники.

Оксана Іванець, речниця Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України

У пунктах пропуску організовані заходи щодо посилення контролю, здійснюються інтерв’ювання осіб, що підпадають під ризики, поглиблений досмотр транспортних засобів, за наявності підстав іноземцям та особам без громадянства перетин кордону при необхідності забороняється.

Речниця пояснює – ретельніше опитують іноземців, зокрема, громадян Росії  – з’ясовують, чи було якесь порушення законодавства України під час перебування на території України, чи відвідували вони тимчасово окуповані території та чи перетинали державний контроль через недіючі пункти пропуску.

Оксана Іванець, речниця Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України

Якщо людина не може підтвердити мету перебування на території України і не може надати список необхідних документів, ми також маємо право заборонити, або відмовити у пропуску на територію України.

Усі, хто дотримуються законів, без перешкод перетинають лінію кордону.  Серед них – громадяни України, які їздять до Росії, або росіяни, які навідались до рідних.

Мы раз в год, в этот раз ничего не изменилось, единственное – миграционные карты надо было оформлять, но все очень быстро.

Два раза в год пересекаю границу. Я работал, ездил, получал деньги, а сейчас еду домой. Ничего не перешкоджало, как было, так все и работает.

Я езжу постоянно, никаких осложнений нету, все в такой же последовательности, как и было, постоянно.

Втім у разі загострення ситуації і набуття чинності закону про воєнний стан всі підрозділи діятимуть згідно з законодавством України – кажуть прикордонники. Як саме – на розголошують. Але вже зараз всі підрозділи Східного регіонального управління Держприкордонслужби приведені у бойову готовність задля посилення оборони країни.

Оксана Іванець, речниця Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України

Всі зусилля зосереджені  на посиленні кордону та його режимі, шляхом залучення резервів та доукомплектування прикордонних нарядів з колективною зброєю та на бронетехніці. Нарощуються інженерно- фортифікаційні облаштування, а також активізуються заходи щодо протидії провокацій ДРГ та транскордонній злочинності.

На даний момент всі пункти пропуску працюють у штатному режимі – наголошує Оксана Іванець. За її даними, за добу на територію України не пустили п’ятьох громадян Російської Федерації.

Оксана Кириченко, Віктор Сєріков.