Як захистити себе від коронавірусу?

25 Березня 2020

Зі збільшенням захворюваності на коронавірус все частіше постає питання, як захистити себе від цієї смертельної недуги. Один із засобів профілактики – дотримання  кожним правил індивідуального захисту.

Ретельне миття рук з милом, дезинфекція  поверхонь засобами, що містять спирт, носіння масок. А ще дотримання дистанції не менше ніж у півтора метри при спілкуванні, уникнення скупчень людей та відмова від рукостискань –  це ті рекомендації, які наразі можна найчастіше почути у якості засобів профілактики коронавірусу. Ми вирішили запитати у харків’ян, чи дослуховуються вони до таких порад:

Да, у меня есть антисептик, маска, я и так аккуратно относилась к гигиене – после улицы мыть руки – это как бы нормально.

Куда-то захожу в маске, в учреждения, по улице без маски. Руки, если вышла тоже брызгаю, и детей приучила.

Мою руки, антисептик – это обязательно.

Дезинфекция рук – это главное.

Гігієнічна антисептика рук є дуже важливою для  профілактики захворювань і, зокрема, таких, як коронавірус – розповіли у обласному лабораторному центрі. Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує певну техніку, що гарантує відсутність інфекція на руках після її застосування:

Юлія Гордієнко, зав відділенням дезінфектології Харківського обласного лабораторного центру МОЗ України

Набираем антисептик в ладонь рекомендуют 3-5 миллилитров, растираем антисептики на ладони. Следующий этап – мы дезинфицируем тыльную поверхность кистей скрещенными пальцами. Меняем руки. Следующий этап – скрещиваем пальцы, обрабатываем ладони, берем руки в замок пальцами рук, обрабатываем ладони, следующий этап – обрабатываем большой палец одной руки,  другой палец, берем пальцы вместе, ладонь. Ладонь, антисептик высох, руки безопасны.

Обробляти руки антисептиком, що містить не менше 60%  слід 20-30 секунд, при цьому потрібно стежити, щоб весь час руки були зволожені. Фахівець радить використовувати антисептики, які зареєстровані в Україні і мають гарантовану якість.  І вдома, і на роботі слід обробляти антисептиком такі поверхні:

Юлія Гордієнко, зав відділенням дезінфектології Харківського обласного лабораторного центру МОЗ України

Что касается поверхностей мы рекомендуем ВОЗ, Центр общественного здоровья те поверхности, к которым мы часто прикасаемся руками – телефоны, клавиатура, мышки, переключатели, пульты от телевизора, краны в умывальниках.

Приходячи з вулиці, потрібно ретельно вимити руки протягом 40-60 секунд, при цьому краще використати рідке мило, оскільки мило, стверджує фахівець, само по собі не є дезінфектантом, а допомагає лише механічно змити мікроби. Овочі та фрукти потрібно ретельно вимити, а потім обробити окропом і лише потім вживати у їжу.

Ірина Дергоусова, Макс Артамонов.