Як відсвяткували День прапора у Харківській області

23 Серпня 2018

23 серпня  – особливий день для Харкова. День міста, День Державного прапора та 75-та річниця визволення Харкова від нацистських загарбників. Містяни відзначили святковий день флешмобом у національних кольорах. На заході побувала Ольга Сітковська.

У модульному арт-шоу, яке відбулося вранці на площі Конституції, взяли участь понад 700 харків’ян. Учасники флешмобу створили на тлі прапора України паперове серце з буквами UA. З визначною датою привітала харків’ян губернатор області Юлія Світлична.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Дуже символічно, що такі великі свята ми відзначаємо в один день. Адже багато харків’ян – промисловців і підприємців, волонтерів і військових, діячів науки і спортсменів  творили велич нашого державного прапора. І в найважчі часи саме Харківщина виявила характер і заслужила право жити під жовто-синім прапором.

Під час арт-шоу його учасники, вдягнені у національне вбрання, підіймали догори таблички жовтого та блакитного кольорів і вишиковувалися у формі прапору України, жовто-блакитного серця та літер UA. Змодельовані символи були зафіксовані квадрокоптером та виведені на великий екран, встановлений на площі.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Багато харків’ян вклали свої зусилля для того, щоб зміцнити український прапор, тому сьогодні ми всі разом долучаємось до любові до України, висловлюємо її у такому тематичному флешмобі, і прийняли рішення із громадою, що цього року започаткували традицію створювати такі тематичні символи, які показують, як ми любимо Україну. Адже відсьогодні і назавжди, Україна в серці, ми єдині.

Що цікаво, підготовку до тематичного флешмобу тримали у таємниці. Репетиції проходили на таємній локації.

Олег Яцина, начальник управління культури і туризму облдержадміністрації

Ми проводили тренування близько 2 тижнів, в певних локаціях, які були приховані, а вже в день свята ми провели це захід тут.

В акції взяли участь студенти, воїни АТО, спортсмени, молоді науковці та інші представники молодого покоління Харкова.

Ольга Сітковська, Віктор Сєріков.