Як в області дотримуються карантину?

1 Квітня 2020

Журналісти «Вечірніх новин» продовжують слідкувати за тим, як в області дотримуються карантину. Знімальна група побувала у селах Валківського району.

Пенсіонерка Любов Миколаївна – художниця. Каже, карантину намагається дотримуватися та не виходити на вулицю без зайвої потреби, адже найвразливіша категорія ризику для коронавірусу – люди літнього віку від шістдесяти років. Аби подихати свіжим повітрям виходить на балкон або на подвір’я. Говорить, у зв’язку з карантином в неї з’явилося більше часу для улюбленої справи.

Любов Ручка, пенсіонерка 

Головне – не занепасти. Духом не занепасти. Думати про те, що є у нас обов’язки перед нашими дітьми, перед внуками та правнуками, що ми повинні їх зберегти, а для того, щоб їх зберегти, ми повинні показувати приклад, що ось – я не занепала. Мені допомагає моя творчість.

У місцевих магазинах продуктів харчування не поменшало. Ажіотажу, кажуть продавці, немає, проте попит на продукти зріс, адже з Харкова до сіл поприїжджали студенти. Продавці в магазині – обов’язково в масках та рукавичках, проводиться вологе прибирання та дезінфікуються ручки дверей. До магазину пускають не більше трьох людей.

Аліна Минко, власниця магазину

На деякі продукти, у деяких поставщиків закінчилися ліміти, не привозять. Наприклад, макарони, вчора не привезли, ми замовляли. Ну в нас є ще й інші поставщики, а там де ми завжди брали – не привезли. Ну це єдине. І був один раз перебій з гречкою. А так все є.

Ціни, кажуть в магазині трохи збільшилися на гречку, лимони та часник, а от на овочі ціна знизилася.

Аліна Минко, власниця магазину

Огірки подешевшали, редиска подешевшала, сезонні овочі стали дешевше. Гриби дуже подешевшали, якщо вони були буквально 2-3 неділі тому 60 гривень, то зараз у нас в продажу гриби по 38 гривень.

Зараз у Валківському районі проживає тридцять дві тисячі людей. На час карантину повністю зупинилося транспортне сполучення, до райцентру можна доїхати лише на власному автомобілі. Поменшало і людей на вулицях, їх просять дотримуватися маскового режиму та не виходити без потреби з дому.

Андрій Ландишев, сільський голова Благодатненської сільської ради

У нас обмежено пересування по населеним пунктам, обмежено знаходження дітей на дитячих майданчиках. Спільно з поліцією ми проводимо заходи. Зокрема, вчора нами було проведено рейд по нашим заробітчанам, мешканці, які повернулися з Угорщини, з Польщі. Їх попереджено про 14-денний карантин, який вони повинні відбути дома. Заклади торгівлі попереджені про не скупчення людей.

Сільські ради та заклади освіти зараз працюють дистанційно.

Ксенія Ручка, Євгеній Карпенко.