Як розвиваються українсько-польскі відносини

17 Травня 2019

Харківський регіон активно розвиває міжнародні зв’язки та шукає нові ринки збуту своєї продукції. На сьогодні головним стратегічним партнером для Харківщини є Польща, бо в експорті товарів сусідня країна займає перше місце.

Одним із найцікавіших економічних напрямків співпраці Польші та України – є сфера АПК. Таких висновків дійшли учасники травневої зустрічі у Варшаві делегації керівництва облдержадміністрації та харківських бізнесменів і представників польсько-азіатської торговельної палати.

Януш Пехоцінскі, президент Польсько-азіатської торгової палати

Уся Африка та країни арабського світу запитують нас про постачання олії. Польська ціна – не для них, а українська цілком може влаштувати. Оскільки у вас є не всі прямі контакти, то ми можемо співпрацювати в цьому напрямку.

Така пропозиція зацікавила керівника фермерського господарства «Борівське» Миколу Кириченка.

Микола Кириченко, керівник фермерського господарства «Борівське» 

Ми домовилися з колегами з Польщі, що будемо співпрацювати у сферах перероблення олійних культур, масла, рапса, переробка зернових, поставлять муку на ринки Європи, розвивати підприємства, давати робочі місця, дуже цікаво, будемо надалі розвивати із нашими колегами.

Крім того, під час зустрічі сторони звернули увагу на те, що україно-польській товарообіг стало зростає.

Володимир Скоробагач, заступник голови Харківської обласної ради

Польша является для нас стратегическим партнером. У нас прекрасные отношения, как в политической, так и в экономической сфере. На сегодняшний день Польша является рынком номер 1 для Украины в экспорте продукции в Евросоюзе. Постоянный товарооборот  растет и составляет 7 миллиардов долларов в год. Что интересует нашего производителя, наш бизнес – инвесторы, которые будут вкладывать деньги в нашу экономику.

Також Володимир Скоробагач зазначив, що найближчим часом харківські промисловці чекають зустрічну делегацію з Польщі у Харкові.

Ольга Сітковська.