Як пройшов Міжнародний день студентського спорту

20 Вересня 2018

Сьогодні  в усьому світі відзначають Міжнародний день студентського спорту. А у Харкові разом з цим стартувала Всеукраїнська Універсіада. У її відкритті взяли участь понад  5 тисяч студентів зі всіх регіонів України. За їх участю перед офіційним відкриттям відбувся масштабний флешмоб.

На подвір’ї фізкультурно-спортивного клубу «Локомотив» сьогодні людно. Тут стартує чотирнадцята Всеукраїнська Універсіада. Розгорнуто близько 20 спортивних локацій. На них студенти грають в футбол, теніс та займаються єдиноборствами.  А ще тут проходить масовий флешмоб із підтягувань. У ньому беруть участь тридцять команд – представники всіх ВИШів Харківщини. Завдання підтягнутися – щонайменше 10 разів.

Дмитро Конопленко, курсант Національної академії Національної гвардії України

Наша нація повинна зміцнюватися, зміцнювати своє здоров’я. Я вступив до лав академії і пишаюся цим, тому що там практикується фізична підготовка та дисципліна.

Кирило Логінов, студент Українського державного університету залізничного транспорту

Любой парень должен уметь хотя бы 10 раз подтянуться на турнике. С точки зрения спорта, я считаю, что нужно поддерживать это дело. Потому что, думаю, мы промотивировали кого-то своими действиями.

Приймає участь у флешмобі і маленька чемпіонка світу та неодноразова рекордсменка Ніколь. У свої вісім років дівчинка займається кількома видами спорту та займає призові місця у міжнародних чемпіонатах. Сьогодні вона підтягнулася 32 рази.

Ніколь

Я в прошлом году поехала на чемпионат мира по воркауту и видела, как люди подтягивались. И я тоже так же захотела.

Після флешмобу відбулося офіційне відкриття Універсіади. У ньому взяли  участь студенти – спортсмени із всіх областей України.

Оголошую національну Універсіаду України відкритою.

Привітати студентів-спортсменів завітала голова області Юлія Світлична та заступник Міністра освіти та науки України Роман Греба.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Вітаю усіх із відкриттям Всеукраїнської Універсіади та з Міжнародним днем студентського спорту. Уже гарна традиція складається – підтримувати спорт. Я дякую усім, хто вибрав Харківщину, аби розпочати студентський спортивний рух. Адже Харків – студентський, Харків – спортивний. Харків завжди пишався своїми спортсменами і їх здобутками.

Роман Греба, заступник Міністра освіти та науки України

Ви мене надихаєте та вселяєте віру в те, що в України є величезне майбутнє. Коли я з вами, я розумію, що Україна – успішна держава, тому що ви її прославляєте, ви робите Україну сильною, показуєте своїм друзям та одноліткам, як можна правильно жити та обирати спосіб свого розвитку. Хотів би дуже сильно подякувати голові Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличній, яка сама спортсменка і допомагає спорту, допомагає освіті стверджуватися в Харківській області.

Право відкрити Всеукраїнську Універсіаду Харківщина виборола серед всіх інших регіонів  країни, як найспортивніша область. Адже за останні роки в регіоні зроблено дуже багато для розвитку спорту. Це питання знаходиться на особистому контролі голови області.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

В области за последнее время создано большое количество условий. Это и площадки с искусственным покрытием для занятий футболом, это и строительство новых оздоровительно-культурных комплексов, в которых круглый год могут заниматься все желающие. Я думаю, что это как раз и есть та доступность, которая обязана быть в каждой стране. Потому что именно с малого возраста и в студенческие годы зарождаются звезды, которые представляют нашу страну, в том числе и на международных аренах. Поэтому, будем делать все для того, чтобы развивать и популяризировать спорт, а от наших спортсменов ждем еще больших достижений.

Початок перших змагань Універсіади запланований на січень 2019 року у всіх регіонах України. Переможці візьмуть участь у Всесвітній Універсіаді.

Юлія Котелевська, Євген Сєріков.