Як проходить карантин на Харківщині?

18 Березня 2020

Метро у Харкові вже припинило свою роботу, а от яких обмежень вже від опівночі слід чекати харків’янам дізнвались наші журналісти.

Харківський метрополітен до 3 квітня припинив обслуговувати пасажирів. Вже з завтрашнього  ранку кожен зможе дістатись  до своєї роботи лише наземним транспортом, розповіли в міськраді.

Євгеній Водовозов, заступник Харківського міського голови з питань інфраструктури

Дуже складана ситуація для транспортників в даний час. Ніколи ще такого не було, ми не маємо досвіду. Мабуть, якісь помилки і будуть. Департамент інфраструктури отримав завдання – в оперативному режимі змінювати рух транспорту, зменшувати або збільшувати в потрібний момент кількість рухомого складу.

Вже відзавтра на кожному маршруті повинні знаходитись поліцейські, які контролюватимуть транспортні перевозки, у тому числі і кількість людей, які знаходитимуться в маршрутках, трамваях чи тролейбусах.

Вже опівночі у Харкові забороняється робота кафе, торгово-розважальних центрів, закладів культури та побутового обслуговування населення.

Вікторія Китайгородська, директор Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку Харківської міськради

Продовжують працювати, відповідно до зазначеної постанови Кабінету Міністрів, об’єкти роздрібної торгівлі продуктами харчування, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку, у тому числі на ринках, торгівельних майданчиках та торговельних центрах міста за умови забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту.

Продовжать працювати об’єкти торгівлі пальним, Зокрема, про це сьогодні заявила велика мережа АЗС Sunoil.

–       «Ми посилили заходи дезінфекції (кожну годину обробляємо всі контактні поверхні антисептичним розчином);

–       Усі співробітники на  АЗС постійно користуються засобами дезінфекції рук та забезпечені противірусними масками.

Працівники супермаркетів, які продовжать у місті свою роботу, повинні мати необхідні засоби безпеки, самі магазини – забезпечені в потрібній кількості дезінфікуючими засобами. Всі ринки мають бути негайно закриті.

Ігор Терехов, перший заступник Харківського міського голови

На сегодня самая главная задача, чтобы с завтрашнего дня не был открыт ни один продовольственный рынок, а на продовольственных рынках – жестко осуществлялся контроль за санитарными требованиями. Жесточайшим образом. Любой рынок, который не будет сегодня выполнять хоть одно из наших требований – по санитарному состоянию, обработке, должен быть молниеносно закрыт.

В області так само вживають всіх карантинних заходів. Вже завтра припиняють перевезення пасажирів залізничним транспортом – приміського, міського та  регіонального сполучення.

Олена Павличенко, Дмитро Поздняков.