Як працюють службові собаки у Нацгвардії

7 листопадаа 2019

Як працюють службові собаки у Нацгвардії – на це мали змогу подивитися дітлахи, які виросли в неблагополучних родинах. Нацгвардійці показали тренування з чотирилапими друзями – а діти – отримали новий досвід спілкування.

Вони шукають боєприпаси, долають смуги, перешкоди – так проходить дресирування собак у лавах Нацгвардії. Бельгійські та німецькі вівчарки виконують службові та бойові завдання.

Микола Побережний, офіцер Східного територіального управління Нацгвардії Ураїни

Таким чином ми просто хочемо достукатися до громадян, що ми хочемо звернути увагу на дітей. Які виховані в неповних сім’ях, сироти, мають обмежені можливості і так далі. Не кожен з них має можливість поспілкуватися з таким другом як собачка.

Сьогодні свої навички демонструють чотири вівчарки. Спочатку вони пройшли курс дресирування, згодом навчилися тактичним вправам зі зброєю, пошуку вибухових речовин та затриманню порушників.

Анатолій Сабодаш, начальник кінологічної служби військової бригади

Наші собаки несуть службу як з охорони громадського порядку, так і конвоювання та екстрадиція підсудних. Кожен день на посту наші кінологічні пари несуть службу з охорони порядку, по п’ять днів.

Дітлахи у захваті від вміння чотирилапих.

Аліса

Мне больше всего понравилось, как собака искала взрывчатку в машине.

Собаки нацгвардійців також працюють в зоні ООС. Щоби підготувати собаку у навчальному центрі, потрібно дев’ять місяців.

Оксана Кириченко.