Як працює практика громадських робіт для засуджених у Харкові

23 листопадаа 2021

Громадські роботи – один з видів кримінального та адміністративного покарання для засуджених. Широко застосовується до засуджених, якщо це передбачено санкцією статті. Як працює така практика в Харкові – далі у сюжеті.

Громадські роботи у якості кримінального покарання засуджена особа має виконувати від 60 до 240 годин у вільний від основної роботи час, не більше 4 годин на добу. Як адміністративне стягнення треба відпрацювати від 20 до 60 годин. Такого заходу можуть вжити і до неповнолітнього – від 30 до 120 годин.

Марина Гричанюк, начальник філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області

Цей вид покарання альтернативний ув’язненню, його перевага, що особа перебуває покарання у громаді, вона виправляється, несе покарання і несе користь громаді, і тим самим може довести своє виправлення.

Громадські роботи не оплачувані, відбуваються на об’єктах, затверджених місцевою владою. У Харкові це кладовища, лікарні, райвідділки, суди, хоспіс, дитячий санаторій. Засудженому Дмитру призначили штраф у 850 гривень, втім він не міг його сплатити.

Анна Фомічова, старший інспектор Індустріального районного відділу філії Державної установи “Центр пробації” в Харківській області

У зв’язку із скрутним матеріальним становищем та через те, що не був офіційно працевлаштований, звернувся до нас із проханням замінити покарання на громадські роботи. Судом було вирішено замінити це на громадські роботи.  Засуджений був поставлений на облік, проведена індивідуальна профілактична бесіда та проведено направлення у парк Зелений гай.

Дмитро до роботи ставився сумлінно, відпрацював 2,5 тижні. Чоловіка контролював орган пробації.

Дмитро, колишній засуджений

Я уже отбыл своє покарання – 50 часов. У меня не было финансов, инспектор договорился с прокурором и судьей, чтобы я отработал 50 часов, а теперь я здесь работаю. Четыре часа в день – абсолютно нормально. Мы занимаемся – дробим деревья, ветки, сухостой – облагораживаем, и косим траву.

На громадські роботи до парку «Зелений гай» було загалом направлено близько 20 осіб.

Валентина Савакова, майстер парку «Зелений гай»

Я дуже вдячна, що є пробація, яка допомагає нам в праці, присилає робітників, які займаються благоустроєм парку. Це велика допомога нам в парку, в нас дуже велика робота – близько 60 гектарів. Робота круглий год, і ті, хто до нас приходять, виконують свої обов’язки. Робота проста – мітла, граблі, і – в дорогу.

Загалом в Індустріальному районі протягом року 45 засуджених були направлені на громадські роботи.

Еліна Бардакова