Як працює монетизація субсидій в області

12 Березня 2019

Як працює монетизація субсидій в Харківській області. З початку березня люди стали отримувати «живі» гроші на руки і розраховуватися ними за комунальні послуги.

Перші кошти на рахунки у межах монетизації субсидій громадяни отримали 4 березня. Нагадаємо, що з нового року набула чинності постанова, якою визначено, що відтепер українці отримуватимуть призначені їм субсидії у грошовій формі. Ті, які до нового року отримали право на субсидію, отримують готівку на руки, а ті, які з першого січня – у грошовій формі, що нараховується на особистий рахунок.

Юрій Шпарага, директор Департаменту соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації

У нас двісті тисяч громадян сьогодні мають право на готівкову форму субсидії, тобто 254 тисячі домоволодінь почали отримувати субсидії в готівкової формі, з цієї кількості 180 тисяч – це пенсіонери. Разом з пенсією люди отримують гроші, передбачені на субсидію. Ті, хто отримує пенсію на банківські картки, будуть отримувати і субсидію, ті хто отримує на руки, поруч будуть отримувати субсидії до суми  пенсії. Не пенсіонери отримують повідомлення, де вони отримують субсидію, як правило, це «Ощадбанк».

Після запуску монетизації середній розмір субсидії має зрости до 1 500 гривень. Щодо грошової форми, то в Харківській області це лише три тисячі отримувачів субсидій, які оформили її з першого січня. Відтепер людина, яка має субсидію, замість меншої суми у платіжках буде отримувати на окремий рахунок визначену суму грошей, призначену для сплати за комунальні послуги. Гроші  буде видавати  «Ощадбанк». Для кожного отримувача субсидії буде автоматично створено обліковий запис у “Ощадбанку”.

Юрій Шпарага, директор Департаменту соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації

Готівкова форма – це кошти, а грошова – це розрахунок відбувається, як і відбувався, але через особисті рахунки, тобто громадяни кошти не отримують, а вони зараховуються від банку структурі і організації, яка надала комунальну послугу. «Водоканал», «Тепломережа» і так далі. Хочу скористатися можливістю і сказати, що всім отримувачам субсидії до першого травня потрібно звернутися до управлінь соціального захисту, щоб оформити субсидії відповідно до нового порядку. Вона буде стовідсотково готівковою для всіх.

Якщо на початок нового опалювального сезону отримувач матиме борг понад 340 гривень,  він втратить субсидію. Якщо ж отримувач зміг зекономити певну суму за рахунок ощадливого використання світла, електроенергії чи води — він має повне право витрачати залишок на власний розсуд. Кошти будуть переказані з облікового запису на банківський рахунок споживача. Уряд сподівається, що це стане для українців додатковим стимулом до свідомого споживання.

З 1 жовтня 2019 року розпочнеться повна монетизація: кожен українець, якому призначено субсидію, отримуватиме її у грошовому форматі.

Загалом в Харківській області соціальному захисту населення приділяють чимало уваги.

Юлія Світлична,  голова Харківської облдержадміністрації

Можу сказати, що ми багато спілкуємося з людьми. І десь дві третини всіх звернень стосуються укріплення соціальних гарантій. Тому сьогодні потрібно розвивати зрозумілі і дієві підходи, які напрацьовані разом із людьми і для людей.

Анна Почапська, Віктор Сєріков.