Як пов’язаний Леонардо да Вінчі з завоюванням людиною космосу?

24 Травня 2019

Як пов’язаний Леонардо да Вінчі з завоюванням людиною космосу? Відповідь на це питання шукали учасники міжнародної конференції, яка сьогодні відбулась у каразінському університеті. Захід приурочили до Другого дня італійської науки у світі.

«Леонардо та Місяць». Міжнародна наукова конференція під такою назвою сьогодні пройшла у каразінському. Це – спільний україно-італійський проект. Він присвячений двом подіям. Це 500-річчя з дня смерті генія Леонардо да Вінчі та п’ятдесятиріччя з дня, коли людина вперше ступила на супутник Землі. Саме відкриття, роботи та дослідження Леонардо, вважають науковці, і привели до наукового тріумфу. Коли врешті-решт людина змогла завоювати космос

Віль Бакіров, ректор Харківського національного університету ім. Каразіна

Чому Луна, бо Леонардо, по-перше, займався Луною, робив малюнки Луни. Висловив ідею телескопу, який би збільшив Луну. Він був захоплений ідеєю польоту людини.

Захід приурочили до другого дня італійської культури у світі. На конференцію завітали 12 іноземних науковців. Вони разом з українськими фахівцями представили доповіді, у яких пов’язали ідеї митця та сучасні наукові досягнення.

Віль Бакіров, ректор Харківського національного університету ім. Каразіна

Прилетіли 12 колег з Італії. Це – археологи, астрономи, фізики. Бо Леонардо був людиною всебічно розвиненою. Його можна розглядати під будь-яким кутом зору.

А ще до міжнародної конференції у каразінському підготували виставку робіт да Вінчі. Тут представили 5 відсканованих малюнків з його «Атлантичного кодексу» . Це – манускрипт, у якому зберігаються креслення та записи генія. Нині він знаходиться у Мілані, в Амброзіанській бібліотеці. Це найповніша колекція малюнків і креслень Леонардо. Усього – понад тисяча робіт. Куратор виставки розповідає  – було доволі складно обрати з них лише 5.

Ксенія Скіпенко, куратор виставки

Общеизвестные – это крыло Леонардо, тачка автоматизированная и машина по перекачке воды. На мой взгляд – самая интересная – это план города Милана. С воротами – в верхней части. Внизу – план города с высоты птичьего полета. Безусловно, работы представлены в большем размере, чем в оригинале. В оригинале – это достаточно маленькие странички.

Італія активно співпрацює з каразінським університетом та інститутом астрофізики – каже посол Італії в Україні. Тому тема конференції обрана не випадково.

Давіде Ла Чечіліа, Надзвичайний і Повноважний Посол Італії в Україні

Я думаю, що вперше в Харкові та Україні проходить захід, який пов’язаний з Леонардо да Вінчі. Він є людиною – ренесансом Італії, але, водночас, належить усьому людству. Він є попередником наукової революції. Таким чином ми можемо пов’язати Леонардо з відкриттям Місяця. Адже наукова революція до цього привела. Сьогодні ми будемо обговорювати його особистість з великими спеціалістами з Італії та України у різних сферах знань.

Посол Італії в Україні відзначив, що голова Харківської обладміністрації Юлія Світлична підтримує різноманітні ініціативи, аби співробітництво регіону та Італії розвивалось всесторонньо. Це – і культурна сфера, і налагодження авіасполучення між італійськими містами та Харковом. А ще – співпраця у сфері економіки.

Давіде Ла Чечіліа, Надзвичайний і Повноважний Посол Італії в Україні

Також Юлія Світлична підтримала ще один напрямок відносин між Італією та регіоном – у підприємницькій сфері. Ми намагаємось розвивати взаємини і не тільки запрошувати українських підприємців до Італії та допомагати їм створювати контакти. Але і створювати умови для італійців, щоб вони робили інвестиції в Україні.

Кристина Загребельна, Віктор Сєріков.